İlke, Mısır Dünya Kupası’nda finale kaldı

Haberler Manşet Haberler

UIPM’in her yıl düzenlediği Modern Pentatlon Dünya Kupası serisinin ilk etabı olan Mısır Etabı’nda Türkiye’yi yarı finalde temsil eden İlke Özyüksel, yarışı toplam 1074 puan ile bitirerek 9 Mart’ta yapılacak finale kalmayı başardı.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Mısır Modern Pentatlon Federasyonu ile birlikte düzenlediği “UIPM Dünya Kupası 1’inci Etabı”, 5-10 Mart 2024 tarihleri arasında Mısır’ın başkenti Kahire’de gerçekleştiriliyor.

Büyükler ve gençler kategorisinde yapılan ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na kota puanı veren UIPM Dünya Kupası Mısır Etabı’nda Türkiye’yi yarı finalde temsil eden İlke Özyüksel, bugün düzenlenen yarı final müsabakalarında, eskrim, yüzme, koşu ve atış etaplarından toplam 1074 puan aldı ve  9 Mart’ta yapılacak finale kalmayı başardı.

5 Mart’ta kadınlar eleme yarışlarıyla başlayan Dünya Kupası’na katılan millilerimizden Yaren Nur Polat müsabakayı 1006 puanla 20’nci, İpek Akşin ise 894 puanla 25’inci sırada tamamlarken; 6 Mart’ta yapılan erkekler eleme yarışlarında Buğra Ünal, yarışı 1138 puanla 19’uncu, Yunus Çalışkan ise 965 puanla 29’uncu sırada tamamlamıştı. Dünya Kupası Mısır Etabı’nın finali ise 9 Mart’ta hem kadınlar hem de erkekler kategorisinde binicilik, eskrim bonus round, yüzme ve laser run sıralamasıyla gerçekleştirilecek. Dünya Kupası Mısır Etabı, 10 Mart’ta Karışık Bayrak Yarışı ile birlikte son bulacak.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.