İlke, dünya ikincisi oldu

Haberler Manşet Haberler

Ankara Atlı Spor Kulübü’nde düzenlenen UIPM Dünya Kupası Finali’nde ülkemizi temsil eden milli sporcumuz İlke Özyüksel, dünya ikincisi olarak bir ilke imza attı.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) ülkemizde düzenlediği UIPM Dünya Kupası Finali’nin dördüncü gününde kadınlar ve erkeklerin final müsabakaları gerçekleştirildi. Binicilik etabıyla start alan ve sonrasında eskrim bonus round, yüzme ve laser run etabıyla devam eden UIPM Dünya Kupası Finali kadınlar kategorisi final yarışlarında aralarında milli sporcumuz İlke Özyüksel’in de olduğu 18 kadın ve 18 erkek sporcu katıldı.

UIPM Modern Pentatlon Dünya Kupası Kadınlar Finali’nde ülkemizi temsil eden milli sporcumuz İlke Özyüksel, binicilik, eskrim, yüzme, koşu ve atış etaplarından toplam 1374 puan alarak dünya ikincisi oldu ve ülkemize gümüş madalya kazandırdı. Yarışı 1377 puanla birinci sırada tamamlayan İtalyan sporcu Elena Michelli, Paris 2024 Olimpiyatları’na kota hakkı kazanan ilk sporcu oldu.  UIPM Dünya Kupası Kadınlar Finali’nde Fransız Marie Otezia 1373 puanla yarışı üçüncü olarak tamamladı.

UIPM Dünya Kupası Finali’nin erkekler kategorisinin şampiyonu Mısırlı pentatlet Mohanad Shaban oldu ve Paris 2024 Olimpiyatları’na kota hakkı kazandı. Finalde İngiliz Joseph Choong 1494 puanla ikinci, Meksikalı Emiliano Hernandez 1476 puanla üçüncü oldu.

2023 Modern Pentatlon Dünya Kupası Finali, yarın yapılacak Karışık Bayrak Yarışı ile birlikte son bulacak. 

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.