İkinci ulusal sıralamada erkekler kategorisi şampiyonları belli oldu

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun düzenlediği “eskrim”, “engel parkuru”, “yüzme”, “koşu” ve “atış” disiplinlerini içeren erkekler kategorisi ulusal sıralama müsabakaları Ankara’da yapıldı. 2024 yılının ikinci sıralama yarışında Emirhan Demirtaş büyüklerde, Mert Toprak Temiz gençlerde, Tuğra Yüksel U19’da ve Muharrem Yağız Cantosun U17 yaş kategorisinde şampiyon oldu.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun (TMPF), 9-11 Şubat 2024 tarihlerinde Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlediği ‘Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 2’nci Ayak Yarışı”nın ikinci gününde U17, U19, Gençler ve Açık Yaş erkekler kategorisi yarışları yapıldı.

Erkekler kategorisinde yapılan müsabakalara, toplam 53 sporcu katılım gösterirken; sporcular, bir gün önce yapılan eskrim sıralama etabının ardından, “engel parkuru”, “yüzme”, “laser run” etaplarından oluşan beş disiplinde mücadele etti.

Büyük Erkekler kategorisinde Emirhan Demirtaş, Ali Akaydın, Doruk Altınbaş ve Ufuk Ulaş Tokat ilk dörde giren sporcular olarak madalya almaya hak kazanırken; Genç Erkekler kategorisinin kazananları Mert Toprak Temiz, Eren Kıvanç Taşyaran, Furkan Murat ve Doğukan Ahmed oldu.

Müsabakaların U19 Erkekler kategorisinde ise Tuğra Yüksel, Barış Doğu Çelik, Kutay Ababay ve Ataberk Kaymakoğlu ilk dörde girerken; U17 Erkekler kategorisinde Muharrem Yağız Cantosun, Muhammed Emir Kurtulan, Arda Meriç ve Kağan Akbaba ilk dörde giren sporcular olarak madalya almaya hak kazandı.

Yarış bitiminde dereceye giren sporcuların madalyaları, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkan Vekili Ercan Taciroğlu, TMPf MHK Başkanı İrfan Arguz ve TMPF MHK Üyesi Anibal Yazıcı tarafından verildi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.