İkinci Ulusal Sıralama Yarışları’nda ilk gün sıralamaları belli oldu

Haberler Yarış Sonuçları

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun Bursa’da düzenlediği “Milli Takım Seçmeleri”nin U17, U19 ve Açık Yaş Kadınlar kategorisi sonuçları belli oldu.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) Bursa Osmangazi Atıcılar Çok Amaçlı Spor Kompleksi’nde düzenlediği “Milli Takım Seçmeleri” ve  “4’lü U19-Gençler ve Açık Yaş Ulusal Sıralama 2 Yarışları”nın U17, U19 ve Açık Yaş Kadınlar kategorisi tamamlandı.

Sıdal Aslan, Açık Yaş Kadınlarda altın aldı

İlk gün U19 Kadınlar, Genç Kadınlar ve Açık Yaş Kadınlar kategorilerinin yapıldığı Ulusal Sıralama 2 Yarışları’nda Açık Yaş Kadınlar kategorisindeki müsabakaların kazananı, toplam1087 puan ile Sıdal Aslan oldu. Yaren Nur Polat 1053 puanla kategorinin ikincisi gelerek gümüş madalya kazanırken, Beyza Cesur 958 puanla yarışı üçüncü olarak tamamladı ve bronz madalya almaya hak kazandı.

Yaren Nur Polat gençlerde birinci oldu

Yarışmanın Genç Kadınlar kategorisinde ise Yaren Nur Polat 1053 puanla kategorinin birincisi olarak yarışı tamamladı. Genç Kadınlar kategorisinde Beyza Cesur 958 puanla ikinci, Selin Eyüpoğlu 932 puanla üçüncü olarak dereceye girdi.

U19 Kadınlar’ın kazananı Selen Gülel

U19 Kadınlar kategorisinde Selen Gülel yarışmayı 993 puanla birinci sırada tamamlarken, Ebrar Çalışkan 985 puanla ikinci, A. Bensu Gül ise 957 puanla yarışmayı üçüncü sırada bitirerek madalya almaya hak kazandılar.

İkinci Ulusal Sıralama Yarışları’nda; U19, Gençler ve Açık Yaş Kadınlar kategorisinde dereceye girenlerin madalyalarını, TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır ve  TMPF Başkanvekili Ercan Taciroğlu verdi.

Ulusal Sıralama Yarışları’nın birinci gün sonuçlarına aşağıdaki belgelere tıklayarak ulaşabilirsiniz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.