İkinci Laser Run Şehir Turu Konya’da düzenlendi

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun düzenlediği “Laser Run Şehir Turu II Yarışı” Konya’da yapıldı. Yarışmaya U9, U11, U13, U15, U17, U19, Gençler, Büyükler, Masterlar kategorisinde sporcular katılım gösterdi.

Yarışın U9 yaş kategorisini kadınlarda Ela Alya Çelik, Nil Uğur, Doğa Usman ve Nida Gürsoy, erkeklerde ise Muhittin Karahan Koç, Efes Eren, Mete Çobanoğlu ve Muhammet Siraç Arslantaş kazandı. U11 yaş kategorisinde ise kadınlarda Belinay Çelik, Nadide Nehir Çakan, Irmak Özkaranlık ve Serra Akyapak; erkeklerde ise Ali Yağız İlhan, Ali Buğra Arslan, Uğur Uçar ve Eymen Emir Altay ilk dörde girdi.

Startını Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin’in verdiği U13 kategorisi yarışlarının kazananları ise; kadınlarda Tulya Kesebir, Dilara Coşkun, Elif Duman ve Defne Berrak Gürel; erkeklerde ise Berker Deveci, Batu Çobanoğlu, Davut Tuğrul Çelik ve Anthony Can Aydın oldu.

Konya Laser Run Şehir Turu’nda U15 kategorisi yarışlarını kadınlarda Eylül Şenel, Ceylin Memiş, Rana Öztürk ve Ayşe İrem Çinier; erkeklerde ise Muharrem Yağız Cantosun, Kayra Baran Yıldız, Ali Batuk ve Egehan Özdemir kazandı.

Laser Run Şehir Turu’nun U17 yaş kategorisi yarışlarının kazananları ise kadınlarda Yağmur Özkaranlık, Yağmur Naz Ünlütürk, Eylül Memiş ve Nehir Subaşı; erkeklerde ise Tuğra Yüksel, Barış Doğu Çelik, Enes Doğan Özdemir ve Kaan Coşkun dereceye giren sporcular oldu.

U19 kadınlarda Bengisu Naz Öztegil, U19 erkeklerde Tolga Topaklı ve Mert Toprak Temiz, genç erkeklerde Mehmet Aydın ve Murat Kaya, büyük erkeklerde Fikret Ediz ve Burak Sami Uçar madalyanın sahipleri oldu.

Konya Laser Run Şehir Turu, master yarışları ile birlikte tamamlandı. Master 30+ kategorisinde Emrah Altay ve Ekrem Büyükkabanşı; Master 40+ kategorisinde Murat Kasımoğlu, Yunus Çelik ve Mehmet Sıddık Cantosun; Master 50+ kategorisinde Kaan Altın dereceye girdi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.