İkinci antrenör gelişim semineri tamamlandı

Antrenör Semineri Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun 2022 yılı sezonuna yönelik düzenlediği İkinci Modern Pentatlon Antrenör Gelişim Semineri, 31 Ocak 2022 tarihinde 24 antrenörün katılımıyla online olarak gerçekleştirildi.

Seminer, TMPF Eğitim Kurulu Başkanı Süha Başer’in yaptığı konuşmayla başladı. Seminer programına ilişkin bilgi veren Başer, Modern Pentatlon Üçüncü ve Dördüncü Kademe Antrenör Yetiştirme Kursları’nın güncel tarihlerine ilişkin bilgi aktardı.

Seminerde TMPF Eğitim Kurulu Üyesi Himmet Oyar, modern pentatlonda güncellenen mesafelerle birlikte yeni antrenman metodolojisinde de değişiklik yapmanın zaruri olduğuna dikkat çekti ve antrenörlere yeni sisteme ilişkin dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda bilgi aktardı.  Antrenörlerin sporcularına yönelik gerçekleştirdiği tüm bilgileri yeniden gözden geçirmesi gerektiğine vurgu yapan Oyar, “Enerji sistemi değişti.  Bu da antrenman metodolojisinde değişimi zorunlu kılıyor. Sporcu ve antrenörlerin bu süreçte zorluk yaşamaması için önlemlerini almalı. 200 m, 300 m, 400 m, 600 m ve  1200 metre maksimal oksijen testi ve anaerobik testleri yapmalı. Sporcuların hazırlık süreci ve yarışma sürecindeki yüzdelik değerlerinin analizi ve planlaması doğru yapılmalı” dedi.

İkinci antrenör gelişim semineri, sunumların ardından antrenörlerin konuya ilişkin ortaya koydukları yaklaşımlar ve soru-cevap bölümüyle birlikte tamamlandı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.