GSB ile YÖK arasında Ek Protokol

Duyurular Haberler Manşet Haberler

Vakıf üniversiteleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan mutabakat metni kapsamında Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ile ek protokol imzalandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 31.05.2023 tarih ve 4938702 sayılı yazısında; Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni kapsamında, Bakanlığımız ve Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) arasında yapılan iş birliği protokolünün 6’nci maddesinin 2’nci fıkrasına 5’inci ve 6’ncı bentlerin eklendi.

Ek protokole eklenen 6’ncı bente göre Vakıf Üniversitelerinin 2023-2024 eğitim-öğretim yılından itibaren azami 15 milli sporcu öğrenci kontenjanı kullanacak. Ek protokol çerçevesinde, öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için tercih etmek istedikleri vakıf üniversiteleri ile ön görüşme yapması gerektiği bildirildi.

Protokole göre YKS sınavına giren ve mutabakat kapsamında bulunan vakıf üniversitelerini tercih etmek isteyen tüm sporcularımızın aşağıda yer alan protokol içeriğini incelemeleri ve buna göre üniversite tercihlerini belirlemeleri gerekmektedir.

Tüm sporcularımıza ve camiamıza duyurulur.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanlığı

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.