GSB ile MEB arasında en temelden spor protokolü

Haberler Manşet Haberler

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında “İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü” imzalandı. Yeni protokole göre çocukların erken yaşlarda spor branşları ile tanışmaları sağlanacak.

Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve Ataşehir Şehit Öğretmen Hasan Akan İlkokulu’nda düzenlenen ‘İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü İmza Töreni, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’inde katılımı ile gerçekleştirildi.

İmza töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan işbirliklerine bir yenisini daha eklediklerini belirterek, “Her öğrencimizin ilkokuldan mezun olana kadar bir branşı öğrenmesi önemli” mesajı verdi. Dr. Kasapoğlu, spor branşlarının çocukların hayatına ilkokuldan itibaren girmesini sağlayacak projeye ilişkin şunları kaydetti: “İlkokullarda bir branş eğitimi ve bu anlamda antrenörlerimizle Türkiye genelinde 81 ilde öğrencilerimizin mezun olana kadar bir branşı öğrenciye tanıtma ve öğretme noktasındaki çalışmaları atacağımız imza ile protokole dökeceğiz. Tüm ilkokullarda uygulama noktasında çok önemli bir adım atacağız. Halkımızın ve gençlerimizin her konuda olduğu gibi sporda da hizmete erişebilirliği çok önemli. Her öğrencimizin ilkokuldan mezun olana kadar bir branşı öğrenmesi önemli. Sonrasında da ortaokul ve lisede de bu anlamdaki yeteneklerini, başarısını ilerletebilmesi en büyük hedefimiz.”

“Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan Çok Önemli Destekler Alacağız”

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte hem spor liselerinde hem öğretmenlerimizin yüzme performanslarının artmasında, öğrencilerimizin spor yeteneklerinin belirlenmesiyle ilgili çok kapsamlı iş birliklerini hayata geçirdiklerini ifade eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan işbirliğine bir yenisini daha eklediklerini söyledi. Özer, “Önümüzdeki günlerde çok daha farklı projelere, çocuklarımızın sağlıklı okul iklimlerinde gelişmelerini tamamlamasıyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan çok önemli destekler alacağız. Sayın Bakan’ımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten en hızlı adım attığımız bakanlıklarımızın başında geliyor. Yani hiçbir şey sözde kalmıyor. Sadece protokolde kalmıyor. Hızlı bir şekilde sahada fiziksel yatırımların, yeni açılımların tüm öğrencilerimizle öğretmenlerimizle buluştuğunu görüyoruz” diye konuştu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.