Gençlik ve Spor Bakanı, 64 federasyon ile Türk sporunu değerlendirdi

Manşet Haberler

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 64 federasyon başkanı ile yapılan telekonferans toplantısında bir araya geldi. Dr. Kasapoğlu, tüm dünyanın yeniden bir yapılanmaya, yeni bir anlayışa sürüklendiği covid-19 süreci içinde, Türk sporunun da pozisyonunu net olarak ortaya koyması için safları sık tutmak gerektiğini vurguladı.
**
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Covid-19 salgınına ilişkin alınan tedbirler ve gelecekte yapılacak çalışmaları değerlendirmek üzere 64 federasyon başkanı ile video konferans yoluyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Dr. Kasapoğlu, salgın ile başlayan dönemin birçok alanda olduğu gibi Türk sporu üzerinde de ciddi etkiler oluşturduğunu belirterek, “Ancak bu süreci Türk sporu için asla bir irtifa kaybı olarak isimlendiremeyeceğiz. Bilakis bu süreci daha iyi hazırlanma ve imkana dönüştürmek için gayretle mücadele edeceğiz” dedi.
Süreç içinde Sporcu Eğitim Merkezleri’nde 1836, olimpik havuzlarda 600, olimpiyat merkezlerinde ve 1150 sporcunun evlerinden çalışmalarını antrenörlerinin denetiminde sürdürme imkanı sağladıklarını belirten Dr. Kasapoğlu, “Olimpik ve paralimpik branşlarda olimpik havuzda bulunan sporcularımıza gerekli takviyeyi yaptık. Sporcularımızın açık alanlarda antrenmanlarını yapma noktasında erişim sağladık” diye konuştu.

Sporun ekonomisi, teknolojisi, bilimi ile bir değişim içinde olduğuna vurgu yapan Dr. Kasapoğlu,
Türk sporunun gelişimine yönelik gelecek stratejilerini, federasyonlar başta olmak üzere sporun tüm taraflarıyla birlikte, ortak akılla, istişareyle ortaya koymaya devam edeceklerini söyledi: “Sporu, spor yönetimini her geçen gün normlarıyla, anlayışıyla ve uygulamalarıyla güncel bir şekle hep birlikte dahil etmemiz lazım. Sizlerle birlikte tüm branşlarıyla bu iddiamızı ortaya koyacağız. İnşallah bu süreci avantaja dönüştüreceğiz. İnanıyorum ki sporunun sürdürülebilirliği, başarısı ve geleceği hepimizin ana meselesidir. Tüm dünyanın yeniden bir yapılanmaya, yeni bir anlayışa sürüklendiği bu dönemde pozisyonumuzu net almalı, saflarımızı da hiç olmadığı kadar sık tutmalıyız.”
Sporun iyileştiren, dönüştüren, rehabilite eden yönüne dikkati çeken Dr. Kasapoğlu, bu süreç ve sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde devletin tüm imkanlarıyla sporcunun ve spor camiasının yanında olmaya devam edeceklerine vurgu yaptı ve “Katılımlarınız, bu süreçteki katkılarınız, dik duruşunuz, birlik ve beraberliğiniz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.