Gençlik ve Doğa Festivali’nde yerli ve milli lazer silah tanıtımı

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu koordinasyonunda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın destekleriyle geliştirilen yerli ve milli lazer silah ve hedef sistemleri, Erzincan’da yapılan “5’inci Dumanlı Yaylası Gençlik ve Doğa Festivali”nde tanıtıldı.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Dumanlı Yaylası Gençlik ve Doğa Festivali’nin beşincisi, 9 Ekim 2021 tarihinde Erzincan’ın Refahiye ilçesinde bulunan Dumanlı Tabiat Parkı’nda gerçekleştirildi.

Doğa yürüyüşü, dağcılık, bisiklet turu, okçuluk, resim, oryantiring, 4×4 safari, rafting, kano ve uçurtma etkinliklerinin yanı sıra festivalde ilk kez modern pentatlon sporuna yönelik tanıtım faaliyeti de yapıldı.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun stand açtığı festivalde, yerli ve milli lazer silah ve hedef sistemleri tanıtımı yapılırken, festival ziyaretçilerine ‘yüzme’, ‘eskrim’, ‘binicilik’, ‘koşu‘ ve ‘atış’tan oluşan modern pentatlon sporu ile ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu.

Festivalde yerli ve milli lazer silah ve hedef sistemleri büyük ilgi görürken, katılımcılar lazer silahını deneme imkanı yakaladı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.