Gemlik’te laser run yarışları

İl Haberleri

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) Bursa İl Temsilciliği, 3 Nisan’da Gemlik İlçe Spor Müdürlüğü ile birlikte Laser Run Yarışları düzenledi. Gemli Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen yarışlara U19, U11, U13, U15 e U17 yaş kategorisinde yarışan 32 kadın, 22 erkek olmak üzere toplam 54 sporcu katılım gösterdi.

Laser Run Yarışı’nda U17 yaş kadınlar kategorisinde Aysu Çakmak, Ela İmamoğlu ve Deniz Abasızlar ilk üç dereceyi alırken; erkeklerde Metin Demirtaş, Ömerhan Korkmaz ve Mert Ertan Cesur dereceye girdi. Yarışın U15 yaş kadın kategorisi kazananları ise Sena Çakmak, Rana Öztürk ve Ecem Demirtaş olurken; aynı yaş kategorisinin erkek kazananları Arda Meriç, Emir Çelik ve Arda Vatansever oldu.

Laser Run Yarışı’nın bir değer müsabakası U13 yaş kategorisinde yapıldı. Duru Sönmez, Elif Duman, Alis Müftüoğlu U13 yaş kadınlarda ilk üç dereceyi paylaşırken; Mert Özlem, Ertuğrul Turgut ve İlker Geridönmez U13 erkeklerin kazananları olarak sıralandı.

U11 kadınlar kategorisinde Azra İdil Gelir, Melek Naz Öden ve Alara Müftüoğlu ilk üçte yer alırken, U11 erkeklerin kazananları Emir Sayar, Ali Yağız İlhan ve Ali Efe Öden oldu. U9 kadınlar kategorisinde ise Cemre Cesur ve Simay Korkmaz dereceye girerken, aynı yaş kategorisinin  erkekler yarışını Kerem Aydemir, Emre Paşaoğlu ve Mustafa Demirtaş kazandı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.