‘Evde Laser Run’ yarışlarına Türkiye’den 72 sporcumuz katılıyor

Haberler

Türkiye, Uluslararası Modern Pentatlon Federasyonu’nun sanal ortamda ilk kez düzenleyeceği ‘Evde Laser Run Yarışması’na 72 sporcuyla en fazla başvuru yapan üçüncü ülke oldu.


Uluslararası Modern Pentatlon Federasyonu’nun (UIPM) sanal ortamda ilk kez düzenleyeceği ‘Evde Laser Run Yarışması’na Türkiye’den rekor başvuru gerçekleşti. Başvuru tarihleri 3 Mayıs’ta sona eren yarışmaya, en küçüğü 6, en büyüğü 83 yaşında olan toplam 52 ülkeden 801 katılımcı başvuru gerçekleştirdi.
Türkiye, İngiltere ve Rusya’dan sonra en fazla katılım gösteren ülke olurken; Büyük Britanya’dan 176, Rusya’dan 95, Türkiye’den de toplam 72 modern pentatlon sporcusu ‘Evde Laser Run’ yarışmasına kayıt yaptırdı.
1980 Olimpiyatları şampiyonu Anatoly Starostin (RUS), 2016 Olimpiyatları ikincisi Elodie Clouvel (FRA), 2008 Olimpiyatları üçüncüsü Anastasiya Prokopenko (BLR), 2018 Gençlik Olimpiyat Oyunları şampiyonu Ahmed Elgendy (EGY) ile beraber 20’den faazla elit sporcunun da kayıt yaptırdığı yarışmanın çıkış listeleri, 3 Mayıs 2020 tarihi itibariyle UIPM’in ‘www.uipmworld.org/laserhomerun-information-page’ sitesinde paylaşılacak. Başvuru yaptığı halde isimlerini listelerde göremeyen sporcuların UIPM ile iletişime geçmeleri gerekiyor.
U11, U15, U19, Gençler ve Büyükler (beraber), 40+ Masterlar ve 60+ Masterlar kategorilerinde yarışacak sporcuların katıldığı ve ön eleme turları 4 Mayıs 2020 tarihinde Türkiye saatiyle saat 17.00’da yapılacak olan Evde Laser Run Yarışları’nın finalleri, 7 Mayıs 2020 tarihinde yapılacak ve UIPM TV’den canlı yayınlanacak.
Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu olarak, covid-19 virüsünün tüm dünyada kendini hissettirdiği bir dönemde manevi bir anlam teşkil eden ‘Evde Laser Run Yarışması’na katılım gösteren tüm sporcuları tebrik ediyor ve Türkiye’yi temsil edecek tüm sporcularımıza da şimdiden başarılar diliyoruz.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.