Eryaman TOHM’da İkinci Performans Gelişim Yarışları yapıldı

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun düzenlediği 2023’ün ikinci Performans Gelişim Yarışları Eryaman TOHM’da yapıldı. Yarışmaya U11, U13, U15 yaş kategorisinde 73 kadın, 116 erkek olmak üzere toplam 189 sporcu katıldı.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun (TMPF), Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde 5-7 Mayıs 2023 tarihlerinde düzenlediği ‘Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 2. Ayak Yarışı”nda Performans Gelişim Yarışları tamamlandı. U15, U13 ve U11 kategorilerinde yüzme, koşu ve atış branşlarında yapılan yarışmalara; 73 kadın, 116 erkek olmak üzere toplam 189 sporcu katıldı.

Performans Gelişim Yarışları’nda U15 kadınlar kategorisinde Tulya Kesebir, Ceyda Sertkaya, Dilara Coşkun ve Zeynep Ay; erkeklerde ise Berker Deveci, Yağız Emin Güney, Batu Çobanoğlu ve Egehan Özdemir ilk dört dereceye giren sporcular oldu.

U13 kategorisi yarışlarının kazananları ise kadınlarda Elif Duman, Aylin Yılmaz, İpek Nur Özkan ve Belinay Çelik olurken; Mehmet Doruk Özkan, Serhan Efe Uçarı, Tuna Yiğit ve Alperen Köse erkeklerde ilk dörde girerek madalya aldı.

Performans Gelişim Yarışları’nın son yarışı U11 kategorisinde gerçekleşti. Kadınlarda Şebboy Zeynep Sezer, İpek Akbal, Zeynep Dilara Ünlü ve Arya Gönül Kahraman; erkeklerde ise Kerem Batur Genç, Muhittin Karahan Koç, Mete Çobanoğlu ve Efes Eren ilk dört dereceye girerek madalya almaya hak kazandı.

Öte yandan 2023 yılında yapılan Türkiye Şampiyonaları’nda dereceye giren sporcular da belli oldu. U11 kategorisinde kadınlarda Şebboy Zeynep Sezer, Zeynep Dilara Ünlü, İpek Akbal ve Zehra Acar, erkeklerde Muhittin Karahan Koç, Mete Çobanoğlu, Emir Asaf Özay ve Kerem Batur Genç; U13 kategorisinde kadınlarda Elif Duman, Aylin Yılmaz, Alya Uzun ve İpek Nur Özkan, erkeklerde Serhan Efe Uçarı, Mehmet Doruk Özkan, Tuna Yiğit ve  Mustafa Sertkaya; U15 kategorisinde kadınlarda Tulya Kesebir, Ceyda Sertkaya, Dilara Coşkun ve Zeynep Ay; erkeklerde ise Berker Deveci, Yağız Emin Güney, Egehan Özdemir ve Batu Çobanoğlu 2023’te yapılan iki müsabaka sonunda ilk dört sırayı aldı.

Ulusal sıralama yarışında dereceye giren sporcuların madalyaları, Bandırma Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Elüstü, TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz, TMPF Eğitim Kurulu Başkanı Süha Başer, TMPF Organizasyon Kurulu Başkanı Serkan Velidedeoğlu ve TMPF Tekirdağ İl Temsilcisi Sürhan İnanç; 2023 yılında yapılan Türkiye Şampiyonaları’nda dereceye giren sporcuların madalyaları ise, TMPF Genel Sekreteri Serhat Aydın, TMPF Teknik Kurul Başkanı Kutluğhan Özkan, TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz ve modern antrenörlerinden Koray Demirayak tarafından verildi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.