Erkeklerde ulusal sıralama şampiyonları belli oldu

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun düzenlediği “eskrim”, “engel parkuru”, “yüzme”, “koşu” ve “atış” disiplinlerini içeren erkekler kategorisi ulusal sıralama müsabakaları Ankara’da yapıldı. 2024 yılının ilk sıralama yarışında Ali Akaydın büyüklerde, Eren Kıvanç Taşyaran gençlerde, Barış Doğu Çelik U19’da ve Muharrem Yağız Cantosun U17 yaş kategorisinde şampiyon oldu.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun (TMPF), 5-6 Ocak 2024 tarihlerinde Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlediği ‘Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 1’inci Ayak Yarışı”nın ikinci gününde U17, U19, Gençler ve Açık Yaş erkekler kategorisi yarışları yapıldı.

Erkekler kategorisinde yapılan müsabakalara, toplam 50 sporcu katılım gösterirken; sporcular, bir gün önce yapılan eskrim sıralama etabının ardından, “engel parkuru”, “yüzme”, “laser run” etaplarından oluşan beş disiplinde mücadele etti.

Büyük Erkekler kategorisinde Ali Akaydın, Emirhan Demirtaş, Münir Mert Can ve Berkay Koruyucu ilk dörde giren sporcular olarak madalya almaya hak kazanırken; Genç Erkekler kategorisinin kazananları Eren Kıvanç Taşyaran, Jan Demir Vurdum, Mert Toprak Temiz ve Furkan Murat oldu.

Müsabakaların U19 Erkekler kategorisinde ise Barış Doğu Çelik, Tuğra Yüksel, Nurettin Can Salcı ve Ataberk Kaymakoğlu ilk dörde girerken; U17 Erkekler kategorisinde Muharrem Yağız Cantosun, Muhammed Emir Kurtulan, Cüneyt Yıldız ve Kağan Akbaba ilk dörde giren sporcular olarak madalya almaya hak kazandı.

Yarış bitiminde dereceye giren sporcuların madalyaları, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkan Vekili Ercan Taciroğlu tarafından verildi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.