Erkek pentatletlerin sıralama yarışları tamamlandı

Haberler Yarış Sonuçları

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun Bursa Osmangazi Atıcılar Çok Amaçlı Spor Kompleksi’nde düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda Ulusal Sıralamaya giren sporcular belli oldu.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) Bursa Osmangazi Atıcılar Çok Amaçlı Spor Kompleksi’nde düzenlediği “Milli Takım Seçmeleri” ve  “4’lü U19-Gençler ve Açık Yaş Ulusal Sıralama 2 Yarışları”nın U17, U19 ve Açık Yaş Erkekler kategorisinde sıralamalar belli oldu.

Dora Nusretoğlu Açık Yaş ve Genç Erkekler’de birinci

İkinci gün U19 Erkekler, Genç Erkekler ve Açık Yaş Erkakler kategorilerinin yapıldığı Ulusal Sıralama 2 Yarışları’nda Açık Yaş Erkekler kategorisindeki müsabakaların kazananı, toplam 1210 puan ile Dora Nusretoğlu oldu. Aynı kategoride Canberk Hulusi Ekin 1171 puanla sıralamada ikinci olurken, Yunus Çalışkan 1167 puanla yarışı üçüncü olarak tamamladı ve bronz madalya almaya hak kazandı.

Dora Nusretoğlu, yarışmanın Genç Erkekler kategorisinde de altın madalya alırken, Yunus Çalışkan da aynı kategoride ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı. Genç Erkekler kategorisinde üçüncüsü ise 1082 puanla Erhan Ispanakçı oldu ve bronz madalya kazandı.

U19 Erkekler’de kazanan Tolga Topaklı

U19 Erkekler kategorisinde Tolga Topaklı yarışmayı 1086 puanla birinci sırada tamamlarken, Yağız Ak 1076 puanla ikinci, Furkan Murat 1052 puanla yarışmayı üçüncü sırada bitirerek madalya almaya hak kazandılar.

İkinci Ulusal Sıralama Yarışları’nda; U19, Gençler ve Açık Yaş Erkekler kategorisinde dereceye girenlerin madalyalarını, TMPF Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Eyüpoğlu ve TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz verdi.

Ulusal Sıralama Yarışları’nın ikinci gün sonuçlarına aşağıdaki belgelere tıklayarak ulaşabilirsiniz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.