Edirne’de Okul Biatlonu yarışları yapıldı

İl Haberleri

Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Spor Faaliyetleri kapsamında Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) Edirne İl Temsilciliği ile birlikte düzenlediği “Okullararası Modern Pentatlon (Okul Biatlonu) İl Birinciliği Yarışları”, 12 Mart 2024 tarihinde Edirne’de gerçekleştirildi.

Yüzme etabı Edirne Olimpik Havuzu’nda, koşu etabı ise  Edirne Şükrüpaşa Atletizm Sahası’nda düzenlenen Edirne Okul Biatlonu İl Birinciliği Yarışları’na Minikler-Küçükler-Yıldızlar-Gençler kategorisinde yarışan öğrenciler katıldı.  Yarışların Genç A Kadınlar Kategorisini Yaren Firdevs Karagöz birinci sırada bitirirken; Genç A Erkekler Kategorisi’ni Yavuzhan Basut birinci sırada tamamladı. Genç B Kadınlar Kategorisi’nde ise Ayşe Ece Yavuz dereceye girdi.

Okul Biatlonu’nun Yıldız Kadınlar Kategorisi’ni Elif Özlem Kalın, Yıldız Erkekler Kategorisi’ni ise Poyraz Yiğit Sözen ilk sırada tamamladı.

Edirne Okul Sporları Modern Pentatlon İl Birinciliği Yarışları’nın Küçükler Kategorisi’nin kazananları da belli oldu. Kumsal Ela Demir, Aslı Bilge Erdem, Bade Topçu ve Sare Erkal bu kategoride ilk dört dereceyi alırken; Baturalp Yavuz, Küçükler Erkekler kategorisinin kazananı oldu.

Okul Biatlonu’nun bir diğer müsabakası, minikler kategorisinde yapıldı. Minik A Kadınlar grubunda Azra  Topçu ve İrem Uludağ; Minik A Erkekler grubunda ise Ömer Yiğit Yılmaz ve Ahmet Akif Tunalı dereceye girenler arasında yer aldı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.