İşte Dünya Kupası kadromuz…

Haberler Manşet Haberler

Türkiye’de ilk kez beşli branşta organize edilecek olan UIPM Modern Pentatlon Dünya Kupası 4’üncü Etabı’nda ülkemizi 12 kadın ve 12 erkek olmak üzere toplam 24 sporcumuz temsil edecek.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM), Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) ile birlikte düzenleyeceği “Dünya Kupası 4’üncü Etabı”, 7-12 Haziran 2022 tarihlerinde Ankara Atlı Spor Kulübü (ana müsabaka alanı) ve Orman Genel Müdürlüğü Yeni M. Sait Zarifoğlu Spor Tesisi’nde (eskrim sıralama yarışları) gerçekleştirilecek.

Ülkemizde ilk kez beşli branşta organize edilecek olan Modern Pentatlon Dünya Kupası 4. Etabı’nda Türkiye adına yarışacak milli takım kadrosu da belli oldu. 12 kadın 12 erkek olmak üzere toplam 24 sporcu ile yarışacağımız Dünya Kupası 4’üncü Etabı’nda ülkemizi Dünya Kupası 4. Etabı’nda temsil edecek kadın sporcular içinde A. Bensu Gül, Başak Yaprak Boğan, Belemir Dede, Ebrar Çalışkan, İlayda Demir, İlke Özyüksel, İpek Akşin, Selen Gülel, Selin Eyipoğlu, Sesim Alpuğan, Sıdal Aslan ve Yaren Nur Polat yer alırken; erkek pentatletlerimiz arasında ise Buğra Ünal, Doğukan Ahmed, Doruk Altınbaş, Emre Altunay, Erhan Ispanakçı, Furkan Murat, Hakan Can Güngör, Jan Demir Vurdum, Kıvanç Taşyaran, Tolga Topaklı, Yağız Ak ve Yunus Çalışkan yer alıyor.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.