Dünya Kupası 4’üncü Etabı’nda finaller bitti

Haberler Manşet Haberler

UIPM Dünya Kupası 4’üncü Etabı’nda, kadınlar ve erkekler kategorisi finalleri tamamlandı. Milli sporcumuz İlke Özyüksel, yarışı 1360 puanla altıncı olarak bitirirken; Buğra Ünal, yarışı 1148 puanla 16’ncı sırada tamamladı.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Türkiye’de düzenlediği UIPM Dünya Kupası 4’üncü Etabı’nda, bugün kadınlar ve erkekler kategorisi final müsabakaları gerçekleştirildi. 18 kadın ve 18 erkek sporcunun katılımıyla gerçekleşen Dünya Kupası 4’üncü Etap finalinde ülkemizi kadınlarda İlke Özyüksel, erkekler kategorisinde Buğra Ünal temsil etti.

Binicilik etabıyla start alan ve sonrasında eskrim bonus round, yüzme ve laser run etabıyla devam eden UIPM Dünya Kupası 4’üncü Etap Kadınlar Finali’ni İngiliz sporcu Jessica Varley 1385 puanla birinci, Macar sporcu Kamilla Reti 1381 puanla ikinci, İngiliz sporcu Kate French 1380 puanla üçüncü olarak tamamladı. Milli sporcumuz İlke Özyüksel, yarışı 1360 puanla altıncı olarak tamamladı.

UIPM Dünya Kupası 4’üncü Etap Erkekle Finali’nde ise İngiliz sporcu Joseph Choong  1503 puanla birinci, Macar sporcu Csaba Bohm 1502 puanla ikinci, İtalyan sporcu Giorgio Malan 1501 puanla üçüncü olarak tamamladı. Binicilik etabında talihsizlik yaşayan milli sporcumuz Buğra Ünal, yarışı 1148 puanla 16’ncı sırada tamamladı.

Dünya Kupası 4’üncü Etabı, yarın yapılacak Karışık Bayrak Yarışı ile birlikte son bulacak. Karışık Bayrak Yarışı’nda ülkemizi İlke Özyüksel ve Buğra Ünal çifti temsil edecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.