‘Dr. Kasapoğlu’na şükranlarımızı sunuyorum’

Haberler

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Dünya Kupası Ankara Etabı sona erdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın verdiği desteklerle gerçekleştirilen organizasyona ilişkin açıklamada bulunan Türkiye Modern  Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şükranlarını sundu.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ve Dünya Kupası Ankara Etabı’nın çok başarılı bir şekilde tamamlandığını belirten TMPF Başkanı Doç. Dr. Çakır, “Dünya Kupası 4’üncü Etabı’nı başkentimiz Ankara’da 30 ülkeden 136 sporcunun katılımıyla çok başarılı bir şekilde tamamladık. Tabiki bu güzel organizasyonun arkasında önemli destekler var. Başta Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı birimlerimize ve yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Bu yıl gerçekleşen Dünya Kupası etapları arasında en fazla seyirciyi yakalayan bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Diğer ülkelerde yapılan Dünya Kupası etaplarıyla kıyaslandığında en yüksek engele sahip ve en nitelikli atlarla yapılan binicilik etabını gerçekleştirdik. Bu alanda da organizasyonumuzun gerçekleşmesinde Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi’nin verdikleri desteklere müteşekkiriz. Yine federasyon personeli başta olmak üzere organizasyon için canla başla çabalayan hakemlerimize, antrenörlerimize, gönüllülerimize ve organizasyonda emeği geçen tüm görevlilere teşekkür ediyorum” dedi.   

Organizasyona övgüler yağdı

Türkiye’de uluslararası çapta yapılan ilk modern pentatlon organizasyonu olmasına  karşın, gerek yarışmaya katılan sporculardan, gerek yabancı antrenörlerden ve teknik heyetten büyük övgüler aldıklarını ifade eden Çakır, “UIPM Başkanı Dr. Klaus Shormann’ın organizasyona ilişkin bize memnuniyetlerini ve tebriklerini iletmesi, bundan sonraki uluslararası yarışlar için de ülkemizin önemli bir destinasyon ülkesi haline geleceğinin sinyallerini verdi” diye konuştu.

‘Her bir sporcumuzu tebrik ediyorum’

İlk kez uluslararası bir şampiyonaya 12 kadın, 12 erkek olmak üzere toplam 24 sporcu ile katılım gösterdiğimize vurgu yapan Çakır, bunun sporcularımız için çok büyük bir deneyim olduğunu söyledi: “Tüm hazırlıklarımız ve antrenman periyodlamamız Paris 2024 Olimpiyatları’na yönelik olarak devam ediyor. Bu nedenle sporcularımız performanslarının zirvesinde değillerdi. Tabiki milli sporcularımızdan ülkemizde madalya görmek bizi çok mutlu ederdi. Ancak madalya göremesek de sporcularımızın yarışma azmi ve mücadelesinden memnun kaldık. Sporcularımız gelecek müsabakalarda ülkemizin modern pentatlon adına önemli dereceler elde edeceğini de göstermiş oldular. Her bir sporcumuzu verdikleri mücadele için tebrik ediyorum. 2022 yılı içinde yapılan Mısır ve Bulgaristan’da ülkemize 3 bronz madalya kazandırdık. Bundan sonra bu tür başarıların devam edeceğine yürekten inanıyorum.”

‘İstiklal Marşımızı hep birlikte okuyacağız’

23-26 Haziran’da ülkemizde yapılacak ve 36 erkek, 36 kadın sporcunun yarışacağı final etaplarına kotayı geçen 3 sporcumuzla, İlke Özyüksel, İpek Akşin ve Buğra Ünal ile katılım gösterileceği bilgisini paylaşan TMPF Başkanı, “Dünya Kupası 4. Etabı’nda madalya alamadık. Ancak inanıyorum ki Dünya Kupası Finali’nde madalya alıp İstiklal Marşımızı ülkemizde hep birlikte okuyacağız”  şeklinde konuştu.  

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.