Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, modern pentatlonda yeniden başkan seçildi

Haberler Manşet Haberler

Kasım 2018’den bu yana Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı olarak görev yapan Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen TMPF 4. Olağan Genel Kurulu ve 5. Mali Genel Kurulu’nda yapılan seçim sonucunda geçerli oyların tümünü alarak ikinci kez başkanlığa seçildi.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) 4. Olağan Genel Kurulu ve 5. Mali Genel Kurulu, 21 Ekim 2021 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda yapıldı. 92 delegenin katılımıyla gerçekleşen genel kurulda yapılan başkanlık seçiminde, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nu 2021-2024 döneminde yönetecek başkan, yönetim kurulu, denetim kurulu ve disiplin kurulu üyeleri seçildi. Tek adayın başkan adayı olduğu TMPF 4. Olağan Genel Kurulu ve 5. Mali Genel Kurulu’nda 87 delege oy kullanırken, 2 geçersiz oy kaydedildi. Buna göre Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, genel kurulda yapılan seçim sonucunda 85 delegenin oyunu alarak ikinci kez başkanlığa seçildi.

Divan Kurulu başkanlığını Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik’in yaptığı genel kurulun açılış konuşmasını Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya yaptı. Genel Müdür Yardımcısı Kocakaya, modern pentatlon sporunda son yıllarda elde edilen başarılar ve yürütülen çalışmalardan dolayı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır başta olmak üzere tüm modern pentatlon camiasına teşekkür etti ve yeni yönetime yeni dönemde başarılar diledi.

Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, video konferans yoluyla katıldığı genel kurulda yaptığı konuşmada; 2018 yılından bu yana gerçekleştirilen çalışmaları değerlendirirken, Gençlik ve Spor Bakanlığı başta olmak üzere modern pentatlon paydaşlarının büyük destekleriyle çok önemli projelere imza attıklarını söyledi. Üç yıl gibi çok kısa bir süre zarfında yapılan çalışmalarla modern pentatlon sporunun ülkemizde çağ atladığına işaret eden Doç. Dr. Çakır, Türkiye’yi modern pentatlon sporunda uluslararası platformda adından söz ettiren ekol bir ülke konumuna getirdiklerine vurgu yaptı ve “Atacağımız adımlarla, geliştireceğimiz projelerle modern pentatlonun ve pentatletlerin geleceğine sahip çıkmayı misyon edindik. İkinci dönemde projelerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” mesajı verdi.

Ülke olarak üç yıl içinde modern pentatlon alanında önemli bir seviyeyi yakaladıklarını ifade eden Doç. Dr. Çakır, “Sadece ülkemizde değil, uluslararası platformda da adından söz ettiren ekol ülkelerden biri haline gelmeyi başardık. İşte geldiğimiz bu seviyeyi daha yukarıya taşımak, bu alana kendini adamış milli sporcularımızı sahiplenmek ve eksik kalan projeleri hayata geçirerek modern pentatlon sporunun geleceğine ışık tutacak hedefleri gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

Yeni dönemde modern pentatlon sporu adına yapılacak en önemli projelerden birinin bir modern pentatlon tesisinin ülkemize kazandırılması olacağını dile getiren Doç. Dr. Çakır, “Bununla ilgili proje hazırlandı, yer tespiti ve fizibilite çalışmalarımız yapıldı, bakanlığımızın onayıyla en kısa süre zarfında ülkemize bir modern pentatlon tesisi kazandırmak en büyük dileğimiz” diye konuştu. 

“Ülkemizin modern pentatlon sporunda son üç yılda yakaladığı bu seviye, Türkiye’nin modern pentatlon sporunda çağ atladığının ve çıtayı yukarılara taşıdığının bir göstergesidir. Bugüne kadar atılan doğru adımların ve yapılan yatırımların çıktısıdır. Milli antrenörlerimizle birlikte yapılan düzenli ve disiplinli çalışmanın getirisidir. En önemlisi de bakanlığımızın modern pentatlonun arkasında olmasının bir sonucudur” diyen Doç. Dr. Çakır, “Bugüne kadar bizden desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere, tüm bakanlık yöneticilerimize ve hayata geçirdiğimiz projelerde bizlere destek olan, bizimle birlikte yol yürüyen ve yeni dönem için bizleri teşvik eden modern pentatlon camiamızın kıymetli mensuplarına şükranlarımı sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

TMPF’de 2021-2024 Dönemi Yönetimi

TMPF’nin 4.Olağan Genel Kurulu ve 5. Mali Genel Kurulu’nda yapılan seçimlere göre; Doç. Dr. Veli Ozan Çakır’ın başkanlığında yürütülecek 2021-2024 Döneminde; TMPF Yönetim Kurulu, TMPF Disiplin Kurulu ve TMPF Denetleme Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.