Doç. Dr. Çakır, modern pentatlon hedeflerini A News’te anlattı

Haberler

A News’te canlı olarak yayınlanan ‘Olimpiyat Oyunlarına Doğru’ adlı programa katılan Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, modern pentatlon sporunun Türkiye’de umut verici bir gelişim içinde olduğuna dikkat çekti.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, A News’te canlı olarak yayınlanan ve sunuculuğunu Jaffar Hasnain’in yaptığı ‘Olimpiyat Oyunlarına Doğru’ adlı programa konuk oldu. Modern pentatlon sporuna yönelik genel bilgi veren Çakır, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun Tokyo 2020 Olimpiyatları’na yönelik hedeflerinden söz etti.

Hem olimpiyatlara katılım düzeyinde hem de uzun vadede modern pentatlon sporunun Türkiye’de umut verici bir gelişim içinde olduğuna dikkat çekti. Modern pentatlon sporunun Türkiye’de tanınması ve tabana yayılması noktasında Türkiye’nin her yerinde ciddi bir altyapı oluşturma gayreti içinde olduklarına vurgu yapan Doç. Dr. Çakır, bu yaklaşımın önümüzdeki yıllarda daha da somutlaşacağını ve meyvelerini almaya başlayacağımızı ifade etti.

Programı aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.