Cumhuriyet’in çocukları 100’üncü Yıl Laser Run Yarışı’nda bir araya geldi

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) ve Keçiören Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde 21 Ekim’de Ankara’da “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 100’üncü Yıl Laser Run Yarışı’ düzenledi. 100’üncü Yıl Laser Run Yarışı, çocuklardan yetişkinlere 260’a yakın sporcunun mücadelesine sahne oldu.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, 1923’ten 2023’e uzanan Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 100’üncü Yıl Laser Run Yarışları” ile kutluyor. Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun Keçiören Belediyesi ile birlikte düzenlediği “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 100’üncü Yıl Laser Run Yarışları”, 21 Ekim 2023 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Keçiören Atatürk Parkı Botanik Koşu Yolu’nda düzenlenen, spor ve milli bayram coşkusunu bir arada sunan “100’üncü Yıl Laser Run Yarışları” etkinliği, modern pentatlonun alt yarış disiplinlerinden “koşu” ve “atış” branşlarını içeren laser run alanında yapıldı.

Etkinliğe Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, TMPF Başkan Vekili Ercan Taciroğlu, Keçiören Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Necati Kılıç’ın yanı sıra Keçiören belediyesi ve federasyon yetkilileri ile çok sayıda pentatlon sever katılım gösterdi.

Çocuklardan yetişkinlere kadar her yaş grubundan katılımcıyı bir araya getiren etkinlik, U9, U11, U13, U15, U17, U19, Gençler, Büyükler, Masterlar kategorisindeki sporcuların mücadelesine sahne oldu.

Yarışmada dereceye giren her yaş kategorisi için ayrı ayrı madalya töreni düzenlendi. Dereceye giren sporcuların madalyaları, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, TMPF Başkan Vekili Ercan Taciroğlu, Keçiören Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Necati Kılıç, TMPF MHK Başkanı İrfan Arguz, TMPF Teknik Kurul Başkanı Kutluğhan Özkan, TMPF Teknik Kurul Üyesi Feyyaz Velidedeoğlu tarafından verildi.

21 Ekim’de Keçiören’de düzenlenen ve tüm katılımcılara milli bayram coşkusunu yaşatan 100’üncü Yıl Laser Run Yarışları, Türkiye’nin bağımsızlık ve cumhuriyet mücadelesini yücelten Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamak isteyen tüm pentatlon ailesini bir araya getirdi.

Yarış sonuçlarını, federasyonunun web sitesinde Yarışma başlıklı disiplinin altında yer alan Yarış Sonuçları’na tıklayarak veya https://tmpf.org.tr/2023-yaris-sonuclari/ linkinden görebilirsiniz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.