Bursa’da ‘Tetratlon’ yarışları tamamlandı

İl Haberleri

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) Bursa İl Temsilciliği, Bursa Osmangazi Atıcılar Çok Amaçlı Spor Kompleksi ve Çekirge Kapalı Spor Salonu’nda yüzme, eskrim, koşu ve atış branşlarını içeren Bursa Tetratlon İl Birinciliği Yarışı’nı 12-14 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleştirdi.

Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen Bursa Tetratlon İl Birinciliği Yarışları’na Triathle (3’lü) kategorisinde U9, U11, U13, U15 ve U17 yaş grubunda 64 sporcu; Tetratlon (4’lü) kategorisinde U15, U17, U19, Gençler ve Büyükler yaş grubunda 18 sporcu katılım gösterdi.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, modern pentatlonun lokomotif illerinden Bursa’da düzenlenen ‘Bursa Tetratlon İl Birinciliği Yarışları’na katılan sporcuların modern pentatlon sporunun geleceğine yönelik umut verici bir seviyeye gelmiş olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Doç. Dr. Çakır, Bursa’da etkinliğin gerçekleştirilmesine ön ayak olan TMPF Bursa İl Temsilcisi Hakan Sarıgül başta olmak üzere organizasyonda emeği geçen tüm ekibi kutladı ve teşekkürlerini sundu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.