Bursa’da okul biatlonu heyecanı

İl Haberleri

Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Spor Faaliyetleri kapsamında düzenlediği “Okullararası Modern Pentatlon (Okul Biatlonu) Minikler-Küçükler-Yıldızlar-Gençler İl Birinciliği Yarışları” 25 Nisan’da Bursa’da gerçekleştirildi.

Yüzme etabı Bursa Atıcılar Olimpik Yüzme Havuzu’nda ve koşu etabı ise Bursa Atletizm  Sahası’nda düzenlenen Okul Biatlonu’na Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde 89 kadın ve 104 erkek olmak üzere 193 öğrenci katıldı.

Yüzme ve koşu branşlarını içeren Okul Biatlonu Yarışları’nın Genç A Kadınlar Kategorisini Cemre Civelek birinci, Ayşegül Ömür ikinci ve Deniz Abasızlar üçüncü sırada bitirirken; Genç A Erkekler Kategorisi’ni Mert Ertan Cesur birinci, Erkan Altunay ikinci, Kerem Eryılmaz üçüncü sırada tamamladı. Genç B Kadınlar Kategorisi’nde Eda Özrodop birinci, Duru Karakaş ikinci ve İlknur Gümüşkaya üçüncü olurken; Genç B Erkekler Kategorisi’nde Muhammed Emir Kurtulan, Ege Arif Karalar ve Mevlüt Can Delimanlar ilk üç dereceye girdi.

Okul Biatlonu’nun Yıldız Kadınlar Kategorisi’ni Ceren Canbek birinci, Rana Öztürk ikinci ve Alis Müftüoğlu üçüncü olarak tamamlarken; Yıldız Erkekler Kategorisi’nin ilk üç derecesini Arda Meriç, Semih Eren Kurtaran ve Kemal Efe Karahan aldı.

Bursa Okul Sporları Modern Pentatlon İl Birinciliği Yarışları’nın Küçükler Kategorisi’nin kazananları da belli oldu. Elif Duman, Nilsu Beşkardaşlar ve Irmak Özkaranlık Küçükler Kadınlar kategorisinde ilk üç dereceyi alırken; Ömer Enes Çavuşlar, Alperen Köse ve Mehmet Emir Canbazoğlu Küçükler Erkekler kategorisinin kazananları oldu.

Okul Biatlonu’nun bir diğer müsabakası, minikler kategorisinde yapıldı. Minik A Kadınlar grubunda Serra Akyapak, Zeynep Dilara Ünlü ve Esma Bahtiyar; Minik A Erkekler grubunda Berat Pala, Emir Asaf Özay ve Doruk Yılmaz ilk üç dereceye girdi.  Minik B Kadınlar grubunda ise Sıla Çetin, Lina Su Yıldırım ve Beren Bölükbaşı ilk üç dereceyi paylaşırken; Minik B Erkekler grubunda Kenan Çınar Yazgan, Göktuğ Şanlı ve Caner Kirişçiler dereceye girenler arasında yer aldı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.