Bursa’da Laser Run Şehir Turu tamamlandı

Haberler

Bursa Osmangazi Atıcılar Çok Amaçlı Spor Kompleksi’nde yapılan “Laser-Run Şehir Turu 1. Ayak Yarışı” 167 sporcunun katılımı ile sona erdi. Yarışmada U11, U13, Büyükler ve Masterlar kategorilerinde dereceye giren 32 sporcuya madalya verildi.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) tarafından  Bursa Atıcılar Stadyumu Atletizm Sahası’nda gerçekleştirilen “Laser-Run Şehir Turu 1. Ayak Yarışı” tamamlandı. 32 sporcunun madalya aldığı “Laser-Run Şehir Turu 1. Ayak Yarışı”nda U11, U13, Büyükler (22+) ve Masterlar (40+, 50+, 60+) kategorilerinde 70 kadın, 97 erkek olmak üzere toplam 167 sporcu yarıştı.

Modern pentatlon farkındalığı laser run ile daha da artacak

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Bursa Atıcılar Çok Amaçlı  Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen Laser Run Şehir Turu, Ulusal Sıralama 2 ve U15 Gelişim  Yarışmaları’na katılan sporcu ve aileleriyle bir araya geldi. “3’lü (Triathle) 4’lü (Tetrathlon) Ulusal Sıralama 2 Yarışları”nda eskrim branşında devam eden müsabakaları izledi ve laser run yarışmasında masterlar kategorisinde yarışan sporcuların start düdüğünü çaldı.

TMPF Başkanı Çakır, modern pentatlonun en önemli basamaklarından biri olan ‘laser-run’ı modern pentatlon sporunu tabana yayma noktasında önemli bir aşama olarak nitelendirirken, modern pentatlona yönelik farkındalık oluşturmaya dönük bu tür yarışları ülkenin farklı şehirlerinde de gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Çakır, Türkiye’nin her yerinden gelen sporcuları gösterdikleri performanstan dolayı tebrik ederken, modern pentatlon buluşmasına ev sahipliği yapan Bursa Osmangazi Atıcılar Çok amaçlı Spor Kompleksi yöneticilerine teşekkür etti.

Dereceye giren 32 sporcuya madalya

“Laser-Run Şehir Turu 1. Ayak Yarışı”nda dört kategoride yarışmalar gerçekleşti. U11 Kadın kategorisinde, Duru Sönmez birinci,  Tulya Kesebir ikinci, Alis Müftüoğlu üçüncü olurken, U11 Erkek kategorisinde yarışmayı Mustafa Sertkaya birinci, Davut Tuğrul Çelik ikinci ve Ali Togan Akdoğan üçüncü olarak bitirdi.

Bursa Laser Run Şehir Turu’nda U13 kadınlar kategorisinde, Ela Yücefaydalı birinci, Ayşe Yağmur Cesur ikinci, Asya Fatma Kurt üçüncü olurken; U13 Erkek kategorisinde yarışmayı M.Emir Kurtulan birinci, Alper Eymen Ecevit ikinci ve Emir Çelik üçüncü olarak tamamladı.

Laser Run Büyük Kadın kategorisinde birinciliği Esra Karacaoğlan alırken, Büyük Erkek kategorisinde ise yarışmayı Hasan Özmutlu birinci, Hakan Caner ikinci ve Ramazan Karatepe üçüncü olarak bitirdi.

Master A Kadınlar kategorisinde Eda Kınacı birinci, Handan Hatice Öksüz ikinci, Funda Gezer üçüncü olurken; Master A Erkekler kategorisinde yarışmayı Bülent Çelik birinci, Öner Bilgin ikinci, Ufuk Gezer üçüncü olarak tamamladı. Master B Kadınlar kategorisinde Sabiha Demir birinci, Kevser Bayır olurken; Master B Erkekler kategorisinde yarışmayı Metin Çıtak birinci, Tanzer Dursun ikinci, Ayhan üçüncü olarak bitirdi. Master C Kadınlar kategorisinde ise Şükriye Öz birinci, Nahide Tan ikinci olurken; Master C Erkekler kategorisinde yarışmayı Bünyamin Kılıçaslan birinci, Ethem Altan Ünsal ikinci tamamladı. Master D erkekler kategorisinin tek sporcusu Halil Tuna ise yarışmayı birinci olarak bitirdi.

Laser Run müsabakalarında dereceye giren madalyalarını Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı ve TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, TMPF Asbaşkanı Ercan Taciroğlu, TMPF Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Eyipoğlu, TMPF Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Başaran, TMPF Genel Sekreter Vekili Serhat Aydın ve federasyon teknik yöneticileri verdi.

Bursa Atıcılar Çok Amaçlı Spor Kompleksi’nde yüzme ve eskrim müsabakaları tamamlanan “3’lü (Triathle) 4’lü (Tetrathlon) Ulusal Sıralama 2 Yarışları ve U15 Gelişim Yarışları” ise, yarın da (23 Şubat 2020) U17, U19, Gençler ve Açık Yaş ve U15 yaş kategorilerinin mücadeleleriyle devam edecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.