Bursa’da 83 sporcu triathleda yarıştı

İl Haberleri

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) Bursa İl Temsilciliği, Osmangazi Gençlik Spor  il Müdürlüğü ile birlikte Osmangazi Belediyesi Atletizm Salonu’nda Triathle İl Birinciliği Yarışları düzenledi. 11 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilen yarışlara, U9, U11, U13, U15, U17 ve U19 yaş kategorilerinde yarışan 83 sporcu katılım gösterdi.

Triathle Yarışı’nda U19 kategorisinde Dilara Sepil kadınlarda, Eren Aksu erkeklerde dereceye yaparken, U17 kategorisinde Yağmur Özkaranlık, Deniz Abasızlar ve Işıl İpek kadınlarda; Mert Ertan Cesur, Ömerhan Korkmaz, Ege Arif Karalar ve Hamza Eren Akalan ise erkekler kategorisinde dereceye girdi. U15 yaş kategorisinde yapılan triathle yarışlarında Ayşe Yağmur Cesur, Rana Öztürk, Serra Aytı ve İlknur Gümüşkaya kadınlarda; Semih Eren Kurtulan, Abdülsamet Altay, Arda Meriç, Muhammed Eren Türkmen ise erkeklerde madalya alan sporcular oldu.

Yarışmada Elif Duman, Duru Sönmez, Alis Müftüoğlu, Ela İlhan ile Kemal Efe Karahan, İlker Geri Dönmez, Alperen Köse ve Eymen Aksu U13 kategorisinde dereceye girerken; Irmak Özkaranlık, Serra Akyapak, Melek Naz Öden, Nilsu Bilir ile Ali Yağız İlhan, Mehmet Emir Canbazoğlu, Ergin Cömert ve Sarper Çakar U11 yaş kategorisinde; Cemre Cesur, Zehra Acar, Esma Bahtiyar ve Miriş Aslan ile Emir Asaf Özay, Muhammed Ali Özkurt, Mustafa Demirtaş ve Göktuğ Şanlı U9 kategorisinin kazananları oldu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.