Bursa’da 19 Mayıs Laser Run Yarışları

İl Haberleri

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) Bursa İl Temsilciliği, Osmangazi Belediyesi Atletizm Salonu’nda “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” vesilesiyle “19 Mayıs Laser Run Yarışları” düzenledi. 13 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilen yarışlara, U9, U11, U13, U15 ve U17 yaş kategorilerinde yarışan 49 sporcu katılım gösterdi.

19 Mayıs Laser Run Yarışı’nda U17 kategorisinde Rana Öztürk, Ayysu Çakmak ve Ela İmamoğlu dereceye yaparken; Mevlütcan Delimanlar, Burak Gülay ve Emre Aksu ise erkekler kategorisinde dereceye girdi. U15 yaş kategorisinde yapılan yarışlarda Alis Müftüoğlu, Tuana Özgür, Nilsu Mutlu kadınlarda; Arda Meriç, Emir Çelik ve Ertuğrul Turgut ise erkeklerde madalya alan sporcular oldu.

Yarışmada Elif Duman, Irmak Özkaranlık, Melek Naz Öden ile Ege Öztürk, Ali Efe Öden, Sarp Bozkurt Yenal U13 kategorisinde dereceye girerken; Cemre Cesur, Zehra Acar ve Esma Gülay ile Eymen Memiş, Halil Çelik ve Barlas Özgür U11 yaş kategorisinde; Sıla Çetin  ve Fatma Beril Durakçıgil ile Uras Önen, Ahmet Anıl Duman ve Yavuz Demir Kavas U9 kategorisinin kazananları oldu.

Yarışma sonunda sporcu velileri, hakem ve antrenörlerden oluşan Anneler Günü için sembolik bir koşu da yapıldı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.