Buğra Ünal yarı finalde

Haberler Manşet Haberler

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin Türkiye’de düzenlediği UIPM Dünya Kupası 4’üncü Etabı’nda, yapılan erkekler eleme yarışlarında milli sporcumuz Buğra Ünal yarı finale kalmayı başardı.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Türkiye’de düzenlediği UIPM Dünya Kupası 4’üncü Etabı’nda, bugün erkekler kategorisi eleme müsabakaları gerçekleştirildi. 30 ülkeden 70 erkek sporcunun katılımıyla gerçekleşen Dünya Kupası elemelerinde ülkemizi erkekler kategorisinde 12 sporcumuz temsil etti.

Eskrim etabıyla start alan ve sonrasında yüzme ve laser run  etabıyla devam eden UIPM Dünya Kupası’nın B Grubu eleme müsabakalarında yarışan milli sporcumuz Buğra Ünal, yüzme, eskrim, laser run etaplarından toplam 1052 puan alarak 10 Haziran’da yapılacak yarı finale kalmayı başardı.

Dünya Kupası’nın Erkekler A Grubu yarışlarında yarışan milli sporcularımızdan Kıvanç Taşyaran 26’ncı, Erhan Ispanakçı 29’uncu, Furkan Murat 30’ncu, Hakan Can Güngör 32’nci, Emre Altunay 33’üncü, Doğukan Ahmed 35’inci sırada tamamladı. Erkekler B Grubu’nda ise ülkemizi temsil eden Yunus Çalışkan yarışı 28’inci, Tolga Topaklı 31’inci, Doruk Altınbaş 32’nci, Jan Demir Vurdum 33’üncü, Yağız Ak 34’üncü olarak bitirdi.

Dünya Kupası, yarın kadınlar kategorisi yarı final müsabakalarıyla devam edecek. Kadınlar kategorisinde ülkemizi temsil edecek olan milli sporcularımız İlke Özyüksel ve Sesim Alpuğan yarın yapılacak müsabakalarda finale kalmak için yarışacak. Ankara’da yapılan Dünya Kupası, cuma günü erkekler yarı finali, cumartesi günü ise kadınlar ve erkekler finali ile devam edecek. Kupa, pazar günü yapılacak Karışık Bayrak Yarışı ile son bulacak.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.