Boğaziçi Sports Fest’te modern pentatlon tanıtıldı

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF), Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu’nun bu yıl 40’ıncısını düzenlediği Spor Festivali-Sport Fest 2021’e katılım gösterdi.

Türkiye’nin üniversiteler arası en büyük spor festivali olarak kabul edilen Sports Fest 2021, 19-22 Ağustos 2021 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Güney Meydan’da gerçekleştirildi.

Boğaziçi Üniversitesi’nin köklü festivalleri arasında yer alan Spor Festivali’nde aralarında modern pentatlonun da olduğu basketbol, tenis, futbol ve su topu gibi 15 branşa yönelik tanıtım ve yarış etkinlikleri düzenlendi. Üniversitesinin modern spor tesislerinin kullanıldığı festivalde; yurtiçi ve yurtdışından gelen birçok takım ve ferdi sporcu farklı farklı spor dallarında mücadele etti.

Spor Festivali’nde Lazer Atış istasyonu kuran TMPF, festival ziyaretçilerine lazer atış deneyimi sunarken; federasyon yetkilileri standa gelen katılımcılara ‘yüzme’, ‘eskrim’, ‘binicilik’, ‘koşu’ ve ‘atış’ branşlarını içeren modern pentatlon sporu ve ‘Biathle’, ‘Triathle’, ‘Laser Run’, ‘Tetratlon’ gibi alt yarış kategorileri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.