Birinci ve İkinci Kademe Antrenör kursları başlıyor

Antrenör Kursu Duyurular Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) düzenleyeceği, ‘Birinci Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme ve Uygulama Eğitim Kursu’ ve  ‘İkinci Kademe Temel Antrenör Yetiştirme ve Uygulama Eğitim Kursu’ kayıtları 26 Eylül’de başlıyor.

TMPF Eğitim Kurulu’nun koordine edeceği ‘Antrenör Yetiştirme Kursları’, 10-16 Ekim 2022 tarihleri arasında Ankara Ümitköy Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek.

Birinci Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme ve Uygulama Eğitim Kursu başvuru ücreti 600 TL, ‘İkinci Kademe Temel Antrenör Yetiştirme ve Uygulama Eğitim Kursu’ başvuru ücreti 700 TL olacak.

Antrenör Yetiştirme ve Uygulama Eğitim Kursu’na kayıtlar 26 Eylül – 7 Ekim 2022 tarihleri arasında e-devlet üzerinden yapılabilecek.

Her bir kurs kontenjanı maksimum 50 kişi ile sınırlı olacak. Kursa Yeterli başvuru sayısına ulaşılamaması halinde birinci kademe için planlanan kurs ileri bir tarihe ertelenecek.

Not: Başvuru yaparken e-devlet sistemine giriş yaptıktan arama kutusuna “Spor Bilgi Sistemi” yazarak başvuru ekranına ulaşabilirsiniz.

Önemli Not: Ödemeler sadece TEB bankası üzerinden Online işlemler veya ATM’ler tarafından “Fatura Ödemeleri > Kurum Ödemeleri > GSB Federasyon Ödemeleri” şeklinde yapılmaktadır. (EFT veya Havale ile hesap numaralarımıza gelen ücretlerin başvuruları sistem üzerinden kabul edilmeyecektir.)

Başvuru Koşulları:

  • Temel Eğitim Sınavını başarıyla tamamlayanlar ve BESYO Mezunları katılabilecek.
  • En az lise ve dengi okuldan mezun olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile malül olmamak
  • Taksirli suçlar hariç olmak üzere ağır hapis; 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla; zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırmak, devlet sırlarını açığa vurmak suçlarından dolayı tecil edilmiş olsa dahi ceza almamış olmak,
  • Sporla ilgili her türlü disiplin ve ceza düzenlemeleri ve Federasyon Disiplin Talimatı kapsamında son üç yıl içinde bir defada 6 ay ve daha fazla ve/veya toplam 1 yıldan fazla ceza almamış olmak,
  • Başvurular TMPF’nin Antrenör Eğitimi Talimatı’na uygun olarak değerlendirilecektir.
İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.