Birinci Ulusal Sıralama Yarışı tamamlandı

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun U19, Gençler ve Açık Yaş kategorilerine yönelik olarak düzenlediği ‘Birinci Ulusal Sıralama ve Milli Takım Seçme Yarışları’ Ankara’da Eryaman TOHM ve Sincan Aile Yaşam Merkezi’nde yapıldı.

22-23 Ocak 2022 tarihlerinde düzenlenen yarışların ilk günü Eryaman TOHM’da yüzme etabıyla başladı. Ardından tüm sporcular Sincan Aile Yaşam Merkezi’nde eskrim etabında yarışmak için karşı karşıya geldi. Yarışmanın ikinci günü ise 25 kadın ve 25 erkek sporcunun birbiriyle mücadele ettiği yarışmanın kazananlarını belirleyen laser run etabıyla devam etti.

Yaren, İpek ve Belemir kadınlarda şampiyon

Birinci Ulusal Sıralama ve Milli Takım Seçme Yarışları’nda Açıkyaş Kadınlar ve Genç Kadınlar kategorilerinin şampiyonu 1024 puan alan Yaren Nur Polat oldu. Yine Açıkyaş Kadınlar ve Genç Kadınlar’da Selen Gülel, 1008 puan alarak ikincilik derecesi elde etti. Açıkyaş Kadınlar’ın üçüncülüğünü 1001 puanla alan İpek Akşin, Büyük Kadınlar kategorisinin de şampiyonu oldu. Büyük Kadınlar kategorisinde Sıdal Aslan 969 puanla ikinci sırayı alırken, Sümeyye Demir 576 puanla üçüncü sırada tamamladı. Genç Kadınların üçüncülüğünü ise 837 puanla Zeynep Altınbaş aldı.

U19 Kadınlar kategorisinde yarışan Belemir Almira Dede, ulusal sıralama yarışında 969 puan aldı ve yarışı ilk sırada bitirdi. Yarışta Ebrar Çalışkan 929 puanla ikinci olurken, Ayşen Bensu Gül 913 puanla üçüncü oldu. U19 Erkekler kategorisinin kazananı ise yarışta 1094 puan alan Furkan Murat oldu. Aynı kategoride Kıvanç Taşyaran 1087 puanla ikinci olurken, Yağız Ak 1085 puanla üçüncü oldu.

Erkeklerin kazananları, Buğra, Yunus ve Furkan…

Birinci Ulusal Sıralama ve Milli Takım Seçme Yarışları’nda Açıkyaş Erkekler kategorisinde Buğra Ünal yarışı 1151 puanla birinci sırada bitirirken, büyük erkekler kategorisinin de kazananı oldu. Açıkyaş Erkekler kategorisinde 1130 puanla ikinci olan Yunus Çalışkan, aynı zamanda Genç Erkekler kategorisinde birinci oldu. Açıkyaş Erkekler kategorisinde1088 puanla üçüncü olan Erhan Ispanakçı ise  Genç Erkekler kategorisinde ikinci olarak dereceye girdi.

Erkekler kategorisinde dereceye giren Doruk Altınbaş ise 1055 puanla genç erkeklerde yarışı üçüncü sırada tamamlarken; büyük erkekler kategorisinde 458 puanla alan Mete Demiryol ikinci, Abdullah Ahmet Dizioğlu ise 251 puanla üçüncü sırada tamamladı.

U19 Erkekler kategorisinin kazananı ise 1094 puan toplayan Furkan Murat oldu. Kıvanç Taşyaran, aynı kategoride 1087 puanla ikinci olurken, Yağız Ak 1085 puanla üçüncü oldu.

Dereceye giren sporcuların madalyaları, TMPF Başkanvekili Ercan Taciroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Artunç, ABB Spor Şube Müdürü Burak Özgül  ve ABB Gençlik Şube Müdürü Erdal Demir’in yanı sıra TMPF Teknik Kurul Başkanı Kutluğhan Özkan, TMPF Teknik Kurul Üyesi Tolga Tillioğlu, TMPF Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Emir Kıvanç Başar tarafından verildi.

Madalya töreninin ardından TMPF Başkanvekili Ercan Taciroğlu, Birinci Ulusal Sıralama ve Milli Takım Seçme Yarışları’na ev sahipliği yapan ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Artunç, ABB Spor Şube Müdürü Burak Özgül, ABB Gençlik Şube Müdürü Erdal Demir, ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Serkan Yorgancılar ve ABB Aile Yaşam Şube Müdürü Sercan Yiğit’e teşekkür plaketi takdim etti.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.