Birinci Kademe Antrenör Kursu kayıtları bugün başlıyor

Duyurular Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) düzenleyeceği ‘Birinci Kademe Yarndımcı Antrenör Yetiştirme ve Uygulama Eğitim Kursu’ kayıtları bugün başlıyor.

TMPF Eğitim Kurulu’nun koordine ettiği Antrenör Yetiştirme ve Uygulama Eğitim Kursu’na kayıtlar 8-19 Mayıs 2023 tarihleri arasında e-devlet üzerinden yapılabilecek.

Kurs, ön kayıtların bitiminin ardından 29 Mayıs- 4 Haziran 2023 tarihleri arasında Ankara Atlı Spor Kulübü’nde UIPM Dünya Kupası Finali ile birlikte gerçekleştirilecek.

‘Birinci Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme ve Uygulama Eğitim Kursu’ başvuru ücreti 1000 TL olacak.

Kurs kontenjanı maksimum 40 kişi ile sınırlı olacak. Kursa yeterli başvuru sayısına ulaşılamaması halinde birinci kademe için planlanan kurs ileri bir tarihe ertelenecek.

Not: Başvuru yaparken e-devlet sistemine giriş yaptıktan arama kutusuna “Spor Bilgi Sistemi” yazarak başvuru ekranına ulaşabilirsiniz.

Önemli Not: Ödemeler sadece TEB bankası üzerinden Online işlemler veya ATM’ler tarafından “Fatura Ödemeleri > Kurum Ödemeleri > GSB Federasyon Ödemeleri” şeklinde yapılmaktadır. (EFT veya Havale ile hesap numaralarımıza gelen ücretlerin başvuruları sistem üzerinden kabul edilmeyecek ve para iadesi olmayacaktır.)

Başvuru Koşulları:

  • En az lise ve dengi okuldan mezun olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Temel Eğitim Sınavını başarıyla tamamlamak (BESYO mezunu olanlar hariç)
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile malül olmamak
  • Taksirli suçlar hariç olmak üzere ağır hapis; 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla; zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırmak, devlet sırlarını açığa vurmak suçlarından dolayı tecil edilmiş olsa dahi ceza almamış olmak,
  • Sporla ilgili her türlü disiplin ve ceza düzenlemeleri ve Federasyon Disiplin Talimatı kapsamında son üç yıl içinde bir defada 6 ay ve daha fazla ve/veya toplam 1 yıldan fazla ceza almamış olmak,

Başvurular TMPF’nin Antrenör Eğitimi Talimatı’na uygun olarak değerlendirilecektir.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.