Bir altın da Buğra’dan

Haberler Manşet Haberler

Kırgızistan’da düzenlenen “UIPM Olimpik Sıralama Yarışı”nda kadınlarda şampiyonluk kazanan milli sporcumuz İlke Özyüksel”in ardından bugün de erkekler kategorisinde yarışan milli sporcumuz Buğra Ünal, yarışı 1500 puanla tamamlayarak şampiyon oldu.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Kırgızistan Modern Pentatlon Federasyonu ile birlikte Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te düzenlediği “UIPM Olimpik Sıralama Yarışları”, bugün yapılan erkekler kategorisi finali ile birlikte sona erdi.

UIPM Olimpik Sıralama Yarışları’nın Kırgızistan etabında ülkemizi erkekler kategorisinde temsil eden Buğra Ünal, eskrim, binicilik, yüzme, koşu ve atış etaplarından toplam 1500 puan alarak şampiyon oldu. Yarışı, Bulgar sporcu Todor Mihalev 1494 puanla ikinci olarak gümüş madalya kazanırken, Macar pentatlet Bence Viczian, yarışı 1480 puanla üçüncü sırada tamamladı ve bronz madalya almaya hak kazandı. 

Polonya ve İspanya’dan sonra üçüncüsü düzenlenen UIPM Olimpik Sıralama Yarışı’nı birinci sırada tamamlayan Buğra Ünal, yarıştan 40 puan aldı ve toplam olimpik sıralama puanını 72’ye yükseltti.

Kırgızistan etabının ardından modern pentatlon olimpik sıralama yarışları, 25-28 Ocak 2024’te Mısır’da yapılacak UIPM Olimpik Sıralama Yarışları ile devam edecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.