Biathle – Triathle Türkiye Şampiyonası’nda yer ve tarih değişikliği

Duyurular Manşet Haberler Yarış Talimatları

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli’de düzenleyeceği ‘Biathle – Triathle Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışı’nda yer ve tarih değişikliği yapıldı.

TMPF ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin daha önce temmuz sonu için planladığı şampiyonanın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Marmara’da gerçekleştirdiği müsilaj temizliği çalışmaları nedeniyle 3-5 Ağustos 2021 tarihlerinde Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Kerpe Halk Plajı’nda düzenlenmesi kararı alındı.

3 Ağustos’ta başlayacak şampiyonanın ilk iki günü atış, yüzme ve koşudan oluşan triathle branşında gerçekleştirilecek. Triathle müsabakalarına U11, U13, U15 ve U17 yaş kategorisindeki kadın ve erkek sporcular katılım gösterecek. Yarışmanın son günü olan 5 Ağustos’ta yapılacak koşu ve yüzmeden oluşan Biathle müsabakalarına ise U11, U13, U15 yaş kategorisindeki kadın ve erkek sporcular katılabilecek.  

Şampiyonanın Biathle ayağında U11-U13-U15 kategorilerinde, Triathle ayağında ise U11-U13-U15-U17 kategorilerinde dereceye giren ilk üç kadın ve erkek sporcu madalya ile ödüllendirilecek. Öte yandan yarışmayla birlikte milli takım seçmeleri de federasyonun belirlediği kriterler ölçüsünde belirlenecek.

U11, U13, U15 ve U17 kategorilerinde gerçekleştirilecek yarışmaya 23 Temmuz 2021 Cuma gününe kadar bildirim yapılabilecek. Yarışma Katılım Formu’nun yaristmpf@gmail.com’a iletilmesi gerekiyor.

‘Biathle – Triathle türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışı Talimatı, Milli Takım Seçme Kriterleri’nin detayları ile Yarışma Katılım Formu aşağıda yer alıyor. Kerpe Halk Plajı’nın konumuna fotoğrafın altındaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz…

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.