Biathle Triathle Dünya Şampiyonası’nda karışık bayraklarda 2 madalya daha

Haberler Manşet Haberler

Almanya’da yapılan Biathle Triathle Dünya Şampiyonası’nda dün Biathle Karışık Bayrak Yarışı’nda gelen iki madalyadan sonra bugün de Triathle Karışık Bayrak Yarışı’nda iki madalya daha geldi.

Almanya’nın Weiden kentinde düzenlenen Biathle Triathle Dünya Şampiyonası’nda bugün Triathle Karışık Bayrak Yarışı yapıldı.

U11 kategorisinde Nadide Nehir Çakan–Mustafa Sertkaya, U13 kategorisinde Asu Zeynep Namazcı–Abdullah Yıldırım, U15 kategorisinde Rana Öztürk–Kutay Ababay, U17 kategorisinde Başak Yaprak Boğan-Erkan Altunay, Karışık Bayrak Yarışı’nda şampiyonluk için mücadele etti.

Biathle Triathle Dünya Şampiyonası’nın Tiathle Karışık Bayrak Yarışı’nda mücadele eden milli sporcularımız Nadide Nehir Çakan ve Mustafa Sertkaya, U11 kategorisinde bronz madalya kazandı. Ardından yapılan U13 kategorisinde yapılan karışık bayrak yarışında Asu Zeynep Namazcı ve Abdullah Yıldırım da başarılı bir performans gösterdi ve yarışı ikinci sırada tamamlayarak gümüş madalya kazandı.

Triathle Karışık Bayrak Yarışı’nda U17 kategorisinde yarışan millilerimiz Başak Yaprak Boğan-Erkan Altunay ise yarışı dördüncü sırada bitirirken, Rana Öztürk–Kutay Ababay U15 kategorisini sekizinci sırada tamamladı.

Biathle Triathle Dünya Şampiyonası, 28 Ağustos’ta yapılacak triathle ferdi müsabakalarıyla devam edecek. Ardından 29 Ağustos’ta yapılacak biathle ferdi yarışlarıyla şampiyona son bulacak.

Şampiyonada ülkemizi U11, U13, U15, U17 kategorilerinde yarışan 11 kadın 11 erkek olmak üzere toplam 22 sporcu temsil ediyor.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.