Biathle Triathle Dünya Şampiyonası’nda 1 altın, 2 gümüş, 2 bronz

Haberler Manşet Haberler

Almanya’da yapılan Biathle Triathle Dünya Şampiyonası’nın triathle etabında yarışan sporcularımızdan Mustafa Sertkaya dünya şampiyonu olurken, Asu Zeynep Namazcı, Başak Yaprak Boğan dünya ikincisi, Mehmet Emir Canbazoğlu ve Abdullah Yıldırım dünya üçüncüsü oldu.

Almanya’nın Weiden kentinde düzenlenen UIPM Biathle Triathle Dünya Şampiyonası’nda triathle etabı ferdi yarışları tamamlandı. Yüzme, koşu ve atış branşlarını içeren triathle yarışlarına Türkiye’den U11, U13, U15 ve U17 yaş kategorisinde 16 milli sporcumuz katılım gösterdi.  

U11 erkekler kategorisinde yarışan milli sporcumuz Mustafa Sertkaya, dünya şampiyonu olarak altın madalya alırken, aynı kategoride yarışan diğer sporcumuz Mehmet Emir Canbazoğlu da, yarışı üçüncü sırada tamamladı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Triathle yarışlarında bir gümüş ve bir bronz madalya da U13 kategorisinden geldi. U13 kadınlar kategorisinde yarışan milli sporcumuz Asu Zeynep Namazcı, yarışı ikinci sırada tamamlayarak gümüş madalya kazanırken, U13 erkekler kategorisinde yarışan Abdullah Yıldırım da dünya üçüncüsü oldu ve bronz madalya aldı.

Biathle Triathle Dünya Şampiyonası’nın triathle etabı U17 kadınlar kategorisinde yarışan milli sporcularımızdan Başak Yaprak Boğan, dünya ikincisi oldu ve gümüş madalya kazandı.

Biathle Triathle Dünya Şampiyonası’nın triathle etabı U13 kadınlar kategorisinde yarışan milli sporcularımızdan Elif Naz Aktaş ve U15 erkekler kategorisinde yarışan milli sporcularımızdan Türker Bahar müsabakayı dördüncü; U17 kadınlar kategorisinde yarışan milli sporcumuz Ayşegül Ömür, müsabakayı beşinci olarak tamamlamayı başardı.

U17 erkekler kategorisinde yarışan milli sporcularımızdan Erkan Altunay altıncı olurken, Mehmet Ali Koçak yarışmayı dokuzuncu sırada tamamladı. U15 kadınlarda Sudenaz Pekgöz sekizinci, Rana Öztürk onbirinci, Tiathle yarışlarına katılan milli sporcularımızdan Kutay Ababay U15 erkekler kategorisinde onüçüncü olarak tamamlarken; U15 erkekler kategorisinde yarışan milli sporcularımızdan Semih Eren Kurtaran, hatalı çıkış nedeniyle müsabakadan elendi. U11 kadınlarda yarışan Nadide Nehir Çakan ve Aylin Yılmaz’ın sıralamaları ise açıklanmadı.  

Biathle Triathle Dünya Şampiyonası, 29 Ağustos’ta yapılacak ve U11, U13, U15 kategorilerinde 6 sporcumuzun mücadele edeceği biathle etabı ferdi yarışlarıyla birlikte sona erecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.