Bandırmalı sporculara afet eğitimi

Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, Bandırma Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Afet İl Müdürlüğü ve Kızılay İlçe Şubesi ile birlikte Bandırmalı modern pentatlon sporcularına yönelik afet ve acil durumlar farkındalık eğitimi düzenledi.

‘İçişleri Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Afet Farkındalık Eğitimi İş Birliği Projesi’ çerçevesinde Bandırma Kaymakamlığı’nın koordinatörlüğünde Bandırma’da afet farkındalık eğitimi düzenledi. Bandırma General Balcı Çamlığı’nda düzenlenen ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF), Bandırma Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Afet İl Müdürlüğü ve Kızılay İlçe Şubesi’nin destek verdiği etkinliğe Bandırmalı modern pentatlon sporcuları ve aileleri katıldı. Etkinlikte konuşan Bandırma Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Elüstü, Türkiye’nin afet ve acil durum farkındalığının artmasının önemine vurgu yaptı ve başta TMPF Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır olmak üzere etkinliğin gerçekleştirilmesinde katkıları olan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Etkinliğe katılan sporcu ve ailelerine afet sırasında ve acil durum anında neler yapmaları gerektiği uygulamalı olarak anlatıldı ve afetlere yönelik farkındalık oluşturuldu.  

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.