Avrupa Modern Pentatlon Şampiyonası Macaristan’da başladı

Haberler Manşet Haberler

Macaristan’ın Szekesfehervar kentinde 13-19 Eylül 2022 tarihleri arasında yüzme, eskrim, binicilik, koşu ve atış branşlarında yapılacak ‘Avrupa Modern Pentatlon Şampiyonası’na, Türkiye’den 2 kadın 1 erkek sporcumuz katılım gösterecek.

Avrupa Modern Pentatlon Konfederasyonu’nun (ECMP) Macaristan Modern Pentatlon Federasyonu ile birlikte düzenlediği “Avrupa Modern Pentatlon Şampiyonası”, 13-19 Eylül 2022 tarihleri arasında Macaristan’ın Szekesfehervar kentinde gerçekleştiriliyor.

Avrupa Modern Pentatlon Şampiyonası’na büyükler kategorisinde yarışacak sporcular katılım gösterecek. Türkiye’yi Macaristan’da kadınlarda İlke Özyüksel ve İpek Akşin, erkeklerde Buğra Ünal temsil ediyor. Avrupa Şampiyonası, 13 Eylül’de eskrim sıralamaları, binicilik, yüzme ve lazer run etapları üzerinden yapılacak ‘Kadınlar Bayrak Yarışı’ ve ‘Erkekler Bayrak Yarışı’ ile başlayacak, 14 Eylül’de Kadınlar Sıralama Yarışları, 15 Eylül’de Erkekler Sıralama Yarışları ile devam edecek. 16 Eylül’de Kadınlar Yarı Finali, 17 Eylül’de Erkekler Yarı Finali ile devam edecek şampiyonanın kadınlar ve erkekler finali, 18 Eylül’de gerçekleştirilecek. Avrupa Modern Pentatlon Şampiyonası, 19 Eylül’de yapılacak Karışık Bayrak Yarışı ile birlikte son bulacak.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.