Ankara’da Analig müsabakaları

İl Haberleri

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) Ankara Temsilciliği ve Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Modern Pentatlon Analig Yarışları’nın ön eleme yarışları, 26 Mart’ta Eryaman TOHM’da gerçekleştirildi.

Ankara’da düzenlenen Modern Pentatlon Analig Yarışları’na kadın ve erkek sporcular için ayrı ayrı olmak üzere 2008, 2009 ve 2010 doğumlu 11 kadın 28 erkek sporcu olmak üzere toplam 39 sporcu katılım gösterdi.

Ankara’da yapılan elemelerde; 2008 doğumlu kadın sporcularda ilk üç dereceyi Neva Sönmez, elif Cantemur, İrem Nur Türk alırken; erkeklerde Sinan Yıldız, Muharrem Yağız Cantosun ve Efe Ağrak dereceye girdi.

2009 doğumlu kadın sporcular arasında Fatma Işıl Işıldak, Ayşe İrem Çinler, Ceylin Memiş ilk üç dereceye girerken; Kaan Altunay, Emirhan Denizhan ve Egehan Özdemir erkekler kategorisinde derece yaptı.

Modern Pentatlon Analig Yarışları’nın 2010 doğumlu kadın sporcularında dereceye girenler ise Tulya Kesebir ve Dilara Coşkun olurken; aynı yaş kategorisinin erkekler yarışında Berker Deveci, Anthony Can Aydın ve Bora Soydan ilk üçe giren sporcular arasında yer aldı.  

Modern pentatlon yarışları, bireyselde 100 metre yüzme ve 800 metre koşu etaplarından, bayrak yarışlarında ise 50 metre yüzme ve 400 metre koşu şeklinde yapılıyor. Analig Yarışları’nda her klasmana göre ayrı ayrı yarışlar düzenleniyor. Klasmana göre en az 2, en fazla 3 kadın ve erkek sporcu katılabiliyor. Her ilin kendi takvimine göre elemeleri gerçekleştirdiği Modern Pentatlon Analig Yarışları’nda, ilk üç dereceye giren sporcular, 16-17 Nisan 2022 tarihinde Çanakkale’de gerçekleştirilecek Modern Pentatlon Analig Yarışları Finali’ne katılma hakkı kazanmış oluyor.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.