Ankara’da Analig elemeleri tamamlandı

İl Haberleri

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) Ankara Temsilciliği ile Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Modern Pentatlon Analig Yarışları’nın ön eleme yarışları, 29 Nisan’da Eryaman TOHM’da gerçekleştirildi.

Ankara’da düzenlenen, “biathle” (yüzme ve koşu) ile “triathle” (yüzme, koşu ve atış) kategorilerinde düzenlenen Modern Pentatlon Analig Yarışları’na kadın ve erkek sporcular için ayrı ayrı olmak üzere 2009, 2010 ve 2011 doğumlu 10 kadın 21 erkek sporcu olmak üzere toplam 31 sporcu katılım gösterdi.

Ankara’da yapılan biathle elemelerinde; 2009 doğumlu kadın sporcularda Ceren Ela Sakallı ve Dilara dereceye girerken; erkeklerde Kerem Yıldırım, Fırat Güzel ve Ahmet Yiğit Ünlüeloğlu ilk üç dereceyi alan sporcular oldu. 2010 doğumlu kadın sporcular arasında Cemre Buse Yılmaz ve Ceren Yağmur Algaç dereceye girerken; Demir Barutçuoğlu, Mert Günaydın ve Rahmi Doruk Özçelik erkekler kategorisinde derece yaptı. Biathle kategorisinde 2011 doğumlu kadınlarda Aysima İrena Yıldız birinci olurken; Serkan Yiğit Cömert ve Mert Enes Polat ilk ikiye giren sporcular oldu.

Modern Pentatlon Analig Yarışları’nın Triathle kategorinde ise 2009 doğumlu kadın sporcularda dereceye girenler ise Ceylin Memiş Ayşe İrem Çinier ve Eylül Ece Sarıkaya olurken; aynı yaş kategorisinin erkekler yarışında Emirhan Denizhan, Kayra Baran Yıldız ve İrfan Bertuğ Karaefe ilk üçe giren sporcular arasında yer aldı.  2010 doğumlu kadın sporcular arasında Ravzanur Sertkaya dereceye girerken; Batu Çobanoğlu, Berker Deveci ve Antony Can Aydın erkekler kategorisinde derece yaptı. 2011 doğumlu kadınlarda ise Alya Uzun birinci olurken; Emir Topal erkeklerin kazananı oldu.

Modern pentatlon yarışları, bireyselde 100 metre yüzme ve 800 metre koşu etaplarından, bayrak yarışlarında ise 50 metre yüzme ve 400 metre koşu şeklinde yapılıyor. Analig Yarışları’nda her klasmana göre ayrı ayrı yarışlar düzenleniyor. Klasmana göre en az 2, en fazla 3 kadın ve erkek sporcu katılabiliyor. Her ilin kendi takvimine göre elemeleri gerçekleştirdiği Modern Pentatlon Analig Yarışları’nda, ilk üç dereceye giren sporcular, Modern Pentatlon Analig Yarışları Finali’ne katılma hakkı kazanmış oluyor.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.