Analig Finali’nde triathle ve biathle şampiyonları belirlendi

Haberler

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Etkinlikleri Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde İstanbul’da düzenlenen Modern Pentatlon Analig Finalleri, 100’e yakın sporcunun kıyasıya mücadelesine sahne oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri ve federasyonların işbirliğinde düzenlenen 2022-2023 sezonu Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) Modern Pentatlon Yarışları’nın finalleri 12-13 Haziran 2023 tarihlerinde İstanbul’da yapıldı.

Yüzme ve koşu etabı Başakşehir İlçe Gençlik ve Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen Modern Pentatlon Analig Yarışları’na illerde yapılan seçmelerde dereceye giren 2009, 2010 ve 2011 doğumlu 100’e yakın sporcu katıldı. Kadın ve erkek sporcular için ayrı ayrı olarak düzenlenen yarışların finallerinde bireyselde 100 metre yüzme ve 800 metre koşu şeklinde gerçekleştirildi.

Modern Pentatlon Analig Yarışları’nın ilk günü yüzme koşu ve atış etaplarından oluşan triathle yarışları yapıldı. 2009 doğumlu kadınlar kategorisinde Ceylin Memiş (Ankara) şampiyon olurken, Ayşe İrem Çinier (Ankara) yarışı ikinci, Eylül Ece Sarıkaya (Ankara) üçüncü sırada tamamladı. 2009 doğumlu erkekler grubunda ise şampiyonluk ipin Arda Meriç (Bursa) göğüslerken, Semih Eren Kurtaran (Bursa) ikinci, Yağız Emin Güney (Kocaeli) üçüncü, Emirhan Denizhan (Ankara) klasmanda dördüncü oldu.

Analig Yarışları’nın bir diğer müsabakası, 2010 yaş kategorisinde yapıldı. Bu kategorinin kadınlar ayağında Duru Başak Gürel (Balıkesir) birinci olurken; Defne Berrak Gürel (Balıkesir) ikinci, Zeynep Ay (Balıkesir) üçüncü, Alis Müftüoğlu (Bursa) dördüncü oldu. Aynı yaş kategorisinin erkekler ayağında ise Anthony Can Aydın  (Ankara) şampiyon olurken, Batu Çobanoğlu (Ankara) ikinci, Bora Soydan (Ankara) üçüncü, Kağan Yolcuoğlu (Bursa) dördüncü oldu.

Modern Pentatlon Analig Yarışları’nın 2011 kadınlar kategorisi finallerinin triathle şampiyonu ise Alya Uzun (Ankara) oldu. Nilsu Beşkardaşlar (Bursa) aynı kategoride ikinci olurken, Elif Buğlem Doğan (Kocaeli) yarışı üçüncü, Zeynep Demirel (Balıkesir) ise dördüncü sırada tamamladı. Aynı yaş kategorisin erkekler finalinde Alperen Köse (Bursa) birinci olurken; Rüzgar Kasımoğlu (Konya) ikinci, Sarp Bozkurt Yenal (Bursa) üçüncü, Seyit Ahmet Kül (Balıkesir) dördüncü oldu.

Biathle yarışının kazananları

Modern Pentatlon Analig Finalleri’nin ikinci gününde 50 metre yüzme ve 400 metre koşu şeklinde yapılan biathle yarışlarında kadınlar, erkekler ve karışık bayrak yarışları yapıldı.

2009 doğumlu sporcuların yarıştığı biathle müsabakalarında Raziye Minel Liman (İstanbul), Almila Ceylin Güler (Edirne), Ela Kulaç (İstanbul) ve Dilara Uysal (Ankara) kadınlarda dereceye girerken; Alp Kayra Özaltın (Antalya), Tolga Işık (İstanbul), Arda Kapağan (Van) ve Adar Mercan (Van) erkeklerde ilk dörde giren sporcular oldu.

Analig müsabakalarının 2010 doğumlu sporcuları arasındaki ayağında; kadınlarda Ceren Yağmur Algaç (Ankara), Cemre Buse Yılmaz (Ankara), Gül Deniz Günal (Antalya) ve Goncagül Çamurcu (Bursa); erkeklerde Rahmi Doruk Özçelik (Ankara), Yağız Çıkan (Antalya), Demir Barutçuoğlu (Ankara) ve Mert Günaydın (Ankara) dereceye girdi.  

2011 doğumlu sporcular arasında yapılan yarışlarda ise Derin Su Bilbaşar (Edirne), İrene Aysima Yıldız (Ankara), Elif Server (Bursa) ve Cemile Poyraz (Bursa) kadınlarda ilk dörde girerken; erkeklerin kazananları Serkan Yiğit Cömert (Ankara), Osman Efe Yıldırım (Çorum), Mert Enes Polat (Ankara) ve Mikail Yılmaz (Antalya) oldu.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.