2024’ün ilk şampiyonası Ankara’da başladı

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun 2024 yılının ilk müsabakası olan “Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 1’inci Ayak Yarışları”, 5-7 Ocak’ta Ankara’da bulunan Eryaman TOHM’da toplam 289 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu (TMPF), U11, U13, U15, U17, U19, Gençler ve Büyükler kategorilerine yönelik olarak düzenlediği 2024’ün ilk ‘Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama Yarışı”, 5-7 Ocak 2024 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştiriyor. Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) düzenlenecek ve “yüzme”, “engel parkuru”, “eskrim”, “koşu” ve “atış” etaplarından oluşan beş disiplinde yapılacak müsabakaya, 126 kadın 163 erkek pentatlet olmak üzere toplam 289 sporcu katılım gösteriyor.

Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 1’nci Ayak Yarışları’nda yarışacak U11, U13 ve U15 yaş kategorisi sporcuları, yüzme, koşu ve atış branşlarında yapılacak Performans Gelişim Yarışları’na katılacak. U17, U19, Gençler kategorisinde yarışacak sporcular ise eskrim, engel parkuru, yüzme, koşu ve atış branşlarında aldıkları puanlara göre ulusal sıralamaya dahil edilecek. Büyükler kategorisinde yarışacak sporcuların değerlendirmeleri; eskrim, yüzme, koşu ve atış branşlarında topladıkları puanlara göre olacak; engel parkuru disiplini büyükler için ulusal sıralamada tasnif dışı olacak.

Müsabakaların ilk günü olan 5 Ocak’ta Performans Gelişim Yarışları’na katılım gösterecek U11, U13 ve U15 yaş sporcularının yüzme, koşu ve atış disiplinlerindeki mücadelelerine sahne olacak. Yine aynı gün U17, U19, Gençler ve Büyükler kategorisindeki kadın sporcuların eskrim sıralamaları da yapılacak.

Yarışların ikinci gününde U17, U19, Gençler ve Büyüklek Erkekler kategorisi için engel parkuru (büyükler hariç), yüzme, koşu ve atış mücadelelerinin yanı sıra; U17, U19, Gençler ve Büyükler Kadınlar kategorisindeki eskrim sıralamaları gerçekleşecek.

Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 2’nci Ayak Yarışları’nın son günü ise U17, U19, Gençler ve Büyükler Kadınlar kategorisi için engel parkuru (büyükler hariç), yüzme, koşu ve atış mücadelesine sahne olacak.

Yarışmada ilk dört dereceye giren kadın ve erkek sporculara madalya verilecek.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun 2024 yılında gerçekleştireceği ulusal sıralama yarışları sonunda elde edilen dereceler toplamına göre milli takım kadrosu belirlenirken; aynı zamanda Avrupa ve Dünya Şampiyonaları gibi uluslararası modern pentatlon yarışlarında Türkiye’yi temsil edecek sporcular da seçilmiş olacak.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.