2024’ün ilk Okul Biatlonu Bursa’da yapıldı

İl Haberleri

Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Spor Faaliyetleri kapsamında düzenlediği “Okullararası Modern Pentatlon (Okul Biatlonu) Minikler-Küçükler-Yıldızlar-Gençler İl Birinciliği Yarışları” 20-21 Şubat 2024 tarihinde Bursa’da gerçekleştirildi.

Yüzme etabı Bursa Atıcılar Olimpik Yüzme Havuzu’nda ve koşu etabı ise Bursa Atletizm  Sahası’nda düzenlenen Okul Biatlonu Yarışları’nın Genç A Kadınlar Kategorisini Eda Özrodop birinci, Cemre Civelek ikinci, Ayşegül Ömür üçüncü ve Deniz Abasızlar dördüncü sırada bitirirken; Genç A Erkekler Kategorisi’ni Mert Ertan Cesur birinci, Mehmet Fatih Han ikinci, Kerem Eryılmaz üçüncü, Efe Mutlu dördüncü sırada tamamladı. Genç B Kadınlar Kategorisi’nde Ceren Canbek birinci, Rana Öztürk ikinci, Asya Fatma Kurt üçüncü ve Serra Aytı dördüncü olurken; Genç B Erkekler Kategorisi’nde Muhammed Emir Kurtulan, Arda Meriç, Semih Eren Kurtaran ve Arda Vatansever ilk dörde girdi.

Okul Biatlonu’nun Yıldız Kadınlar Kategorisi’ni Nilsu Beşkardaşlar birinci, Elif Duman ikinci, Sena Biçen üçüncü ve Tuana Özgür dördüncü olarak tamamlarken; Yıldız Erkekler Kategorisi’nin ilk dört derecesini Mustafa Ege Kurnaz, Kemal Efe Karahan, Alperen Köse ve Kağan Yolcuoğlu aldı.

Bursa Okul Sporları Modern Pentatlon İl Birinciliği Yarışları’nın Küçükler Kategorisi’nin kazananları da belli oldu. Melis Tuğsem Erim, Serra Akyapak, Irmak Özkaranlık ve Zeynep Dilara Ünlü, Küçükler Kadınlar kategorisinde ilk dört dereceyi alırken; Mehmet Emir Canbazoğlu, Egemen Aybey, Emir Aybey ve Ali Yağız İlhan, Küçükler Erkekler kategorisinin kazananları oldu.

Okul Biatlonu’nun bir diğer müsabakası, minikler kategorisinde yapıldı. Minik A Kadınlar grubunda Miriş Aslan, Zümra Koçoğlu, Esma Bahtiyar ve Cemre Cesur; Minik A Erkekler grubunda Doruk Yılmaz, Emir Asaf Özay, Berat Pala ve Ömer Arif Sırt ilk dört dereceye girdi.  Minik B Kadınlar grubunda ise Sıla Çetin, Zeynep Özkaynak, Hayal Kurtuluş ve Hira Düş ilk dört dereceyi paylaşırken; Minik B Erkekler grubunda Uras Önen, Berat Yalçın, Emre Hacıhasanoğlu ve Emin Aslan Köken dereceye girenler arasında yer aldı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.