2024’ün ilk “Antrenör Temel Eğitimi” başvuruları devam ediyor

Duyurular Manşet Haberler

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Antrenör Eğitim Programı kapsamında Anadolu Üniversitesi ile birlikte düzenlediği “2024/1 Antrenör Temel Eğitim Sınavı” başvuruları, 5-16 Şubat 2024 tarihleri arasında e-Devlet/Spor Bilgi Sisteminden gerçekleştiriliyor.

Uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülen Antrenör Temel Eğitimi, temel (teorik) ve uygulama eğitimi olarak iki aşamadan oluşmaktadır.

Temel Eğitim başvuruları 5-16 Şubat 2024 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden yapılıyor. Başvurularını yapan adayların belirtmiş oldukları e-posta adresine referans numarası iletilecek. Antrenör temel eğitim ve kayıt yenileme (bütünleme) sınav ücreti ödemeleri referans numaraları ya da Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numaraları ile  5 Şubat 2024 tarihinden itibaren, 16 Şubat 2024 saat 17:00′ a kadar Ziraat Bankası Şube/Atm ve Mobil (Kurumsal Ödemeler/Gençlik ve Spor Bakanlığı Kursiyer ödemeleri) ödeme kanallarından gerçekleştiriliyor.

Başvuruları onaylanan tüm adayların 4 Mart – 5 Nisan 2024 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi‘ne giriş yaparak sınav kaydı oluşturması gerekiyor. Anadolu Üniversitesi aday işlemleri sistemi üzerinden sınav kaydı yapmayan kursiyerler 12 Mayıs 2024’te yapılacak sınava katılamayacak.

Temel Eğitimde başarılı olan adaylar, ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılarak uygulama eğitimi ve sınavından başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabilecek. Temel eğitim ve sınavından başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başarısız oldukları modüllerden, ilk kayıt tarihinden itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sınavlara tekrar girebilme hakkı bulunuyor. Daha önceki temel eğitim sınavlarından başarısız olan adaylar için kayıtlar 5-16 Şubat 2024 tarihleri arasında  e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden kayıt yenileme (bütünleme) başvuruları alınacak.

Temel Eğitim başvuru ücretleri ilk kayıt için 750 TL, bütünleme başvuruları için 500 TL olacak.

Daha fazla detaylı bilgi, sporegitim.gsb.gov.tr adresi üzerinden edinmek mümkün.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.