2023’ün ilk pentatlon yarışları Ankara’da yapıldı

Haberler Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun düzenlediği “eskrim”, “engel parkuru”, “yüzme”, “koşu” ve “atış” disiplinlerini içeren pentatlon müsabakaları Ankara’da yapıldı. 2023 yılının ilk sıralama yarışında Yunus Çalışkan büyüklerde, Erhan Ispanakçı gençlerde, Erkan Altunay U19’da ve Muhammet Emir Kurtulan U17 yaş kategorisinde şampiyon oldu.

Türkiye Modern Pentatlonu Federasyonu’nun (TMPF), 24-26 Mart 2023 tarihlerinde Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlediği ‘Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 1. Ayak Yarışı”nın son gününde U17, U19, Gençler ve Açık Yaş erkekler kategorisi yarışları yapıldı.

Erkekler kategorisinde yapılan müsabakalara, toplam 49 sporcu katılım gösterirken; sporcular, bir gün önce yapılan eskrim sıralama etabının ardından, “engel parkuru”, “yüzme”, “laser run” etaplarından oluşan beş disiplinde mücadele etti.

Büyük Erkekler kategorisinde Yunus Çalışkan, Ufuk Ulaş Tokat, Oben Rahimaka ve Ahmet Can Yurttaş ilk dörde giren sporcular olarak madalya almaya hak kazanırken; Genç Erkekler kategorisinin kazananları Erhan Ispanakçı, Tolga Topaklı, Arda Aybek ve Berkay Koruyucu oldu.

Müsabakaların U19 Erkekler kategorisinde ise Erkan Altunay, Barış Doğu Çelik, Jan Demir Vurdum ve Mert Toprak Temiz ilk dörde girerken; U17 Erkekler kategorisinde Muhammet Emir Kurtulan, Kutay Ababay, Ataberk Kaymakoğlu ve Kaan Coşkun ilk dörde giren sporcular olarak madalya almaya hak kazandı.

Yarış bitiminde dereceye giren sporcuların madalyaları, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkan Vekili Ercan Taciroğlu, tarafından verildi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.