2023 Hakem Vize Semineri online yapıldı

Haberler Hakem Vize Manşet Haberler

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun 2023 yılı sezonuna yönelik yapılan Modern Pentatlon Hakem Vize Semineri, bugün çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirildi. TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Mehmet Öztürk ve Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Emir Kıvanç Başar’ın sunum yaptığı seminere 130’a yakın hakem katılım gösterdi.

Seminerde konuşan TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz, 2023 sezonunda izlenecek yol haritasına ilişkin genel bilgiler verdi 2023 yılında yapılacak ulusal ve uluslararası yarışmalarla birlikte hakemlerimize daha fazla görev düşeceğini söyledi.

Hakem Vize Semineri’nde bir sunum gerçekleştiren TMPF Teknik Kurul Üyesi ve Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Emir Kıvanç Başar ise Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) yayınladığı engel parkuru kitapçığına ilişkin detayları katılımcılarla paylaştı.

Modern pentatlondaki branşlar ve yarışma kategorileri üzerinden yarışlarda görev alan hakemlerin sorumluluklarına yönelik detaylı bir sunum gerçekleştiren Merkez Hakem Kurulu Üyesi Mehmet Öztürk ise, yeni engel parkuruna yönelik hakemlerin üzerine düşen görevleri, UIPM’in gerçekleştirdiği test yarışı görüntüleri üzerinden aktardı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.