2022’nin yeni formatlı ilk Dünya Kupası etabı Mısır’da başlıyor

Haberler Manşet Haberler

Mısır’ın Kahire kentinde 22-27 Mart 2022 tarihleri arasında yüzme, eskrim, binicilik, koşu ve atış branşlarında yapılacak 90 dakika formatlı ilk ‘UIPM Dünya Kupası 1’inci Etabı’na, Türkiye’den toplam 5 sporcumuz katılım gösterecek.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Mısır Modern Pentatlon Federasyonu ile birlikte düzenlediği “UIPM Dünya Kupası 1’inci Etabı”, 22-27 Mart 2022 tarihleri arasında Mısır’ın başkenti Kahire’de gerçekleştiriliyor.

İlk kez 90 dakikalık yeni modern pentatlon formatında yapılacak UIPM Dünya Kupası’na büyükler kategorisinde yarışacak sporcular katılım gösterecek. Türkiye’yi Mısır’da temsil eden kadın sporcular arasında İlke Özyüksel, İpek Akşin, Yaren Nur Polat, erkek sporcular arasında ise Buğra Ünal ve Yunus Çalışkan yer alıyor.

Dünya Kupası, 22 Mart’ta eskrim, yüzme ve lazer run etapları üzerinden yapılacak Kadınlar kategorisi eleme yarışları ile başlayacak. Ardından erkekler kategorisinin eleme yarışları yapılacak. 24 Mart’ta eskrim bonus round, yüzme ve lazer run etapları üzerinden Kadınlar kategorisi yarı finali, ertesi gün aynı etaplarda erkekler kategorisi arı finali gerçekleştirilecek. Dünya Kupası’nın finali ise 26 Mart’ta hem kadınlar hem de erkekler kategorisinde binicilik, eskrim bonusround, yüzme ve laser run şeklinde gerçekleştirilecek. Dünya Kupası, 27 Mart’ta yapılacak Karışık Bayrak Yarışı ile birlikte son bulacak.

UIPM’in 2022 yılında gerçekleştireceği Dünya Kupası Yarışları, dört etap ve bir finalden oluşuyor. Mısır, Macaristan, Bulgaristan’dan yapılacak üç dünya kupası etabının ardından, 7-12 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak “UIPM Dünya Kupası 4’üncü Etabı” ile 23-26 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak “UIPM Dünya Kupası Finali”, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun organizasyonuyla ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilecek.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.