2022’nin üçüncü madalyası bayrak yarışından geldi

Haberler Manşet Haberler

Bulgaristan’da yapılan Dünya Kupası Üçüncü Etabı, Karışık Bayrak Yarışı ile birlikte sona erdi. Milli sporcularımız İlke Özyüksel ile Buğra Ünal, bayrak yarışını 1310 puanla üçüncü sırada tamamlayarak bronz madalyaya uzandılar.

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Mısır ve Macaristan’dan sonra Bulgaristan’ın Albena kentinde düzenlediği üçüncü UIPM Dünya Kupası etabının son gününde Karışık Bayrak Yarışı müsabakaları gerçekleştirildi. 11 ülkenin katıldığı Dünya Kupası Üçüncü Etap Karışık Bayrak Yarışı’nda ülkemizi İlke Özyüksel ve Buğra Ünal çifti temsil etti.

Yeni modern pentatlon formatıyla sırasıyla binicilik, eskrim bonus round, yüzme ve laser run şeklinde gerçekleşen barak yarışında milli sporcularımız İlke Özyüksel ve Buğra Ünal binicilik, eskrim bonus round, yüzme ve lazer run etaplarından toplam 1310 puan alarak 8 rakibini geride bırakarak dünya üçüncüsü oldu ve bronz madalya aldılar.

Böylece UIPM’in Mısır, Macaristan ve Bulgaristan’da düzenlenen Dünya Kupası etaplarında millilerimiz ülkemize toplamda 3 bronz madalya kazandırmış oldu. Dünya Kupası’nın dördüncü etabı ilk kez 7 Haziran’da Ankara’da gerçekleştirilecek. Ardından yine ilk kez yeni formatlı ilk UIPM Dünya Kupası Finali de Ankara’da yapılacak.

‘2022’deki 3 madalya Paris 2024 umutlarımızı artırdı’   

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Bulgaristan’da yapılan Dünya Kupası’nda ülkemize iki bronz madalya kazandıran sporcularımızı ve teknik heyeti tebrik ederek, verilen emeğin başarılarla taçlanmasının ülkemiz adına sevindirici olduğunu söyledi.

TMPF Başkanı Doç. Dr. Çakır: “Yeni formatla yapılan yarışmada elde edilen ilk ferdi madalya ile bayrak yarışından gelen ikinci madalya, Türkiye’nin yeni formatlı modern pentatlona da hazır olduğunu gösterdi. 2022 yılına kadar Dünya Kupası müsabakalarında 3 madalyamız vardı. 2022 yılında ise daha sezon bitmeden 3 madalyamız oldu. Bu başarı, Ankara’da yapılacak Dünya Kupası yarışlarının yanı sıra Paris 2024 için de umutlarımızı katbekat artırdı” dedi.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.