2022’nin ilk Hakem Vize Semineri’ne 200 hakem katıldı

Haberler Hakem Semineri

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun 2022 yılı sezonuna yönelik yapılan Modern Pentatlon Hakem Vize Semineri, bugün çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirildi. TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Mehmet Öztürk ve Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Emir Kıvanç Başar’ın sunum yaptığı seminere 200’ün üzerinde hakem katılım gösterdi.
Seminerin açılış konuşmasını yapan TMPF Başkanı Veli Ozan Çakır, 2022 yılında yapılacak ulusal ve uluslararası yarışmalarla birlikte hakemlerimize daha fazla görev düşeceği mesajını verdi.

Toplantıda konuşan TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz, 2022 sezonunda izlenecek yol haritasına ilişkin genel bilgiler verirken; Merkez Hakem Kurulu Üyesi Mehmet Öztürk de, modern pentatlondaki branşlar ve yarışma kategorileri üzerinden yarışlarda görev alan hakemlerin sorumluluklarına yönelik detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Hakem Vize Semineri’nde bir sunum gerçekleştiren TMPF Teknik Kurul Üyesi ve Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Emir Kıvanç Başar ise, Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) modern pentatlon yarışları özelinde gerçekleştirdiği değişikliklere ilişkin bilgilendirme yaptı.

İçeriği paylaşmak için aşağıda bulunan butonları kullanınız.