13-14 Ekim 2018 Alanya Türkiye Şampiyonası

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu tarafından 13-14 Ekim 2018 Tarihinde Alanya’da düzenlenen TRIATHLE/BIATHLE Türkiye Şampiyonası gerçekleştirildi.

Otuz’a yakın kulüp ve iki yüz’ün üzerinde sporcuyla Alanya’da gerçekleşen yarışmada kıran kırana mücadele edilirken sporcular ve aileleri yarış aralarında eğlenceli anlar yaşadılar.

Müsabaka sırasında Federasyon Başkanı Ramazan ARSLANTAŞ;
“Hangi spor dalı ile uğraşırsanız uğraşın o sporu yaparken rakibe saygı göstermek spor ahlakı anlamında en önemli durumdur. Çünkü şunu kimse unutmamalıdır ki rakipler o sporu yapanların var olma sebebidir. Kurallara uygun mücadele spor ahlakının en önemli kurallarındandır. Ayrıca spor ahlakı çerçevesinde sporcu sağılığını, gelişimini tehlikeye atacak her tür davranıştan uzak durmalıdır. Sporun barış, kardeşlik ve dostluk olduğu ilkesi de spor ahlakının ilkelerindendir. Sporcuların olduğu kadar ailelerinde spor ahlakına uymaları gerekir” açıklamasında bulunduktan sonra tüm yarışmacılara başarılar diledi.

Federasyon Başkanı Ramazan ARSLANTAŞ ve Alanya Belediyesi Başkanı Adem Murat YÜCEL ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Erdal TAMRAK tarafından düzenlenen Türkiye Şampiyonasında Türk Sporunun önemi vurgulanırken diğer taraftan Sporun centilmenlik, dostluk ve kardeşlik olduğu bir kez daha gözler önüne serildi.

Sonuçlar ve fotoğraflara ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.